BKM Ramo’dan Sonra Bomba Bir Diziyle Geliyor

BKM Ramo’dan Sonra Bomba Bir Diziyle Geliyor
Pek çok yapıma imza atan BKM yeni bir dizi için kolları sıvamış durumda. Yapım şirketi BKM Namık Kemal’in İntibah romanını dizi yapmak için çalışmaya başladı.

Türk televizyonlarına diziler daha çok yapım şirketleri tarafından hazırlanıyor. Yapım şirketleri belirledikleri konu ve hikayeyi yayıncı kurumlarla konuşuyor ve eğer kabul ettirebilirlerse yayın için anlaşıyor ve ardından da hazırlıklara başlıyor ve sonunda da dizi ya da başka bir yapım olarak ekrana taşıyor seyircinin beğenisine sunuyorlar. Türkiye’de pek çok yapım şirketi bulunurken özellikle bunlardan bazıları öne çıkıyor ve televizyon kanallarına daha çok dramaları bu yapım şirketleri yapıyor. Bu yapım şirketlerinden biride BKM Film. Şu ana kadar kanallara pek çok yapım hazırlayan ve pek çok sinema filmini de vizyona hazırlayan BKM son olarak Show Tv ekranlarında yayınlanan ve iki sezon süren Ramo adlı diziyle gündeme geldi. Ramo reyting rekorları kırarken yapım şirketi de bu yapımı en iyi şekilde hazırlamak için elinden geleni yaptı ve sonunda da başarılı bir şekilde finale gitti. BKM bu yapımın ardından yine iddialı ve bir o kadar da çok konuşulacak bir drama hazırlığı içerisinde. Henüz hazırlık aşamasında olan yeni drama için yapım şireti BKM Kanal D ile görüşmelerini ise devam ettiriyor.

İntibah Romanı Dizi Oluyor

Daha önce pek çok roman ya da farklı kitaplar dizi olarak ya da sinema filmi olarak uyarlanmıştı. Özellikle bu sezon ünlü yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun pek çok kitabı dizi olarak kanallara hazırlandı ve bunlar oldukça ses getirdi. Son olarak Show Tv ekranlarında Ramo adlı yapımı hazırlayan BKM ise şimdilerde yeni bir kitap uyarlaması dizi için hazırlıklara başladı. Ünlü yazar Namık Kemal’in meşhur romanı İntibah’ı dizi yapmak için çalışmalara başlayan BKM bu iddialı yapım için senarist olarak Su Ersöz ve Melek Gençoğlu ile çalışıyor. Yapım şirketi dizinin yayıncı kanalı olarak henüz bir kanalla imza atmazken şu an için Kanal D ile görüşmeler yapıldığı belirtiliyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Hilal Saral’ın oturacağı iddia ediliyor. Dizinin cast çalışmalarına ise başlanmış durumda. İntibah Romanından uyarlanacak dizinin yeni sezonda ekranlarda olması bekleniyor.

İntibah Konusu Ne?

Usta yazar Namık Kemal’in romanı olan İntibah 1876 yılında yayınlanmıştır. Romanda iyi yetişmiş Ali Bey’in uygunsuz bir kadın olan Mahpeyker’e aşık olması ve bu aşkın Ali Bey’e maddi ve manevi olarak yıkım getirmesi anlatılır. Ali Bey bu olayın ve başına geleceklerin farkına vardığında ise iş işten çoktan geçmiştir.

27-05-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar