Blu tv'den Behzat Ç. açıklaması geldi

Blu tv'den Behzat Ç. açıklaması geldi
Blu Tv’de yayınlanan Behzat Ç. Çekiç ve Gül adlı dizide bir sahnede bir kulübünün taraftarının uyuşturucu satıcısı gibi gösterilmesi tepki topladı.

Ekranların en çok sevilen dizilerinden biri olan ve tam bir efsaneye dönüşen Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi adlı dizinin yeni sezonu internet yayın platformu Blu Tv’de Behzat Ç. Çekiç ve Gül adıyla yayınlanmaya başlandı. Oldukça ses getiren ve seyircinin heyecanla takip ettiği dizinin yayınlanan yeni bölümleri seyirciyi ekran başına kilitlerken Blu Tv’de yeni aboneler kazanmaya devam ediyor. Kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı dizi uzun bir aranın ardından yeniden çekilmeye başlanmıştı. Yaz aylarında çekimleri başlayan dizinin kadrosunda eski oyuncuların yanı sıra yeni oyuncular da katılmıştı. Daha fragmanları yayınlanır yayınlanmaz ses getirmeye başlayan dizinin geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir bölümünde bir sahne yine gündemin başköşesine oturmuş durumda. Dizinin bir sahnesinde gösterilen uyuşturucu satıcısının bir futbol takımının taraftarı olarak gösterilmesi futbol takımını harekete geçirdi.

Ankaragücü Rahatsız Oldu

Blu Tv’de yayınlanan ve yeni adı Behzat Ç. Çekiç ve Gül adını taşıyan efsane dizi Behzat Ç. Bir kez daha seyirciyi kendisine hayran bırakmayı başardı. Yaz aylarında yeniden çekilen dizinin bölümleri internet yayın platformu Blu Tv’de yayınlanıyor. Ortaks Yapım tarafından hazırlanan dizinin son bölümünde bir uyuşturucu satıcısı Ankara Gücü Futbol Kulübünün taraftarı olarak gösterildi. Bunun üzerine MKE Ankaragücü adlı kulüp bir açıkla yaptı ve yaşananlara itiraz etti. Açıklamada “dijital bir platformda yayınlanan Behzat Ç. Dizisinde bir uyuşturucu satıcısının MKE Ankaragücü taraftarı olarak gösterilmesini üzülerek takip ettik. 112 yıllık bir tarihe sahip olan Milli Mücadele döneminin kahramanları İmalat-ı Hayriye işçileri tarafından kurulan bir kulübün armasının bu şekilde kullanılmasını şiddetle kınıyoruz. Ankara’da çekimleri yapılan bir dizinin Ankara’nın en önemli değerlerinden birine yaptığı bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz. Behzat Ç’nin senaristinden, yapımcısından ve yayıncı kuruluşundan camiamızdan özür dilemesini ve yaptıkları kabul edilemez yanlışı düzeltmelerini ivedilikle bekliyoruz. Konunun mutlaka takipçisi olacağız” ifadeleri kullanıldı.

Açıklama Geldi

MKE Ankaragücü Futbol Kulübü tarafından yapılan bu açıklama ve yaşanılanlar sonrası Blu Tv yöneticilerinden bir açıklama geldi. Birsen Altuntaş’ın haberine göre Blu Tv yöneticilerinin, sahneyle ilgili olarak kasıtlı bir durumun olmadığı ve durumun anlaşılması üzerine hemen müdahale ettiklerini ve yanlış anlaşılmadan dolayı çok üzgün oldukları ve sahneyi hemen düzelteceklerini belirttikleri öğrenildi.

30-12-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar