Cüneyt Arkın’ın Gözyaşları

Cüneyt Arkın’ın Gözyaşları
Türk Sinemasının en büyük değerlerinden biri olan ve pek çok filmde adeta devleşen usta sanatçı Fatma Girik hayata veda etti en yakın arkadaşı Cüneyt Arkın gözyaşlarına boğuldu.

Bugün sabaha uyananlar haberlerde gördükleri karşısında adeta şoke oldular. Türk Sinemasının duayen isimlerinden biri olan ve bugüne kadar rol aldığı yüzlerce filmde adeta seyirciyi büyüleyen ve sinemanın en başarılı isimleri arasında yer alan ünlü oyuncu Fatma Girik’in hayata veda ettiğini öğrenenler bu büyük acıyı derinden yaşadılar. Türkiye’de yaşayan her insanın en az bir filmini mutlaka izlediği ve sinemanın en büyük isimlerinden olan ünlü sanatçı Fatma Girik’in hayata veda etmesi seyirci kadar yakından tanıştığı aynı seti paylaştığı meslektaşlarını da derinden üzdü. Birlikte onlarca filmde rol alan Fatma Girik ve Cüneyt Arkın ikilisinden Cüneyt arkın Farma Girik’in hayata veda etmesi üzerine büyük bir acıya gark oldu ve adeta acıdan bir simge haline geldi. Setlerde uzun yıllar pek çok filmde yan yana oynayan ikiliden Cüneyt arkın sevdiği arkadaşını kaybetmenin acısıyla duygularını dile getirdi.

Cüneyt Arkın Yıkıldı

Yeşilçam’ın usta oyuncusu büyük sanatçı Fatma Girik’in 79 yaşında koronavirüse bağlı sebeplerle hayata veda etmesi pek çok insanı derinden üzdü. Ancak bu üzülenlerden biri olan Cüneyt Arkın’ın acısı bambaşka yansıdır magazin sayfalarına. Fatma Girik’le onlarca filmde rol alan Cüneyt Arkın meslektaşı ve arkadaşı Fatma Girik’i kaybetmenin derin acısını yaşadı. Bir televizyon kanalının canlı yayınına bağlanan Cüneyt Arkın burada gözyaşlarına boğuldu.

Ünlülerden Açıklamalar Geldi

Fatma Girik’in hayatını kaybetmesi sebebiyle pek çok ünlü isim sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundular ya da açıklama yaptılar. Bunlardan Cüneyt Arkın “İnanamıyorum ya bir dönem gitti. İçim yanıyor nasıl dayanırım bu acıya ah Fatmacığım ah Fatmacığım. Sen ne iyi bir insandın, ne kadar zariftin, dosttun. Ne güzel mavi mavi bakardın, nur içinde yat” ifadelerini kullandı. Daha sonra fenalaşan Cüneyt Arkın “Fatmam bekle beni orada bekle geliyorum” ifadelerini kullandı. Bir diğer ünlü isim Hülya Koçyiğit “çok büyük acı içindeyim. İnanamıyorum hala. Fatma gerçekten canım ciğerim arkadaşım değil tüm Türkiye’nin sevdiği çok çok büyük bir sanatçıydı. Büyük bir kayıp” ifadelerini kullandı. Ünlü şarkıcı Orhan Gencebay ise “son derece üzgünüm. Biraz önce haberini Tv’den aldım. Çok büyük bir kayıptır. Gerçekten çok büyük kayıp. Allah gani gani rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

25-01-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar