Nebahat Çehre Fatma Girik'le Olan Sahnesini Anlattı

Nebahat Çehre Fatma Girik'le Olan Sahnesini Anlattı
Geçtiğimiz hafta hayata veda eden Ünlü oyuncu Fatma Girik’le aynı seti paylaşan ünlü oyuncu Nebahat Çehre Fatma Girik’le olan bir anısını anlattı.

Geçtiğimiz haftalarda koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede hayata veda eden Türk Sineması’nın ünlü ismi Fatma Girik’le ilgili olarak magazin sayfalarında ve internet haber sitelerinde hemen her gün yeni bir haber yer alıyor. Bu haberlerin kimini usta oyuncunun ölümünde ihmal var mı yok mu, koronavirüsü nereden kaptı gibi haberler oluştururken kimi haberlerde yine usta oyuncuyla ilgili anılardan oluşuyor. Fatma Girikle birlikte aynı seti, aynı sahneyi paylaşan oyuncular şimdilerde bu anıları anlatarak Fatma Girik’i yad ediyorlar. Bütün bu anılarda ise tek bir ortak nokta var; Fatma Girik büyük oyuncuydu. Bu noktada hemen herkes birleşiyor ve ünlü oyuncuyu güzel duygularla yad ediyorlar. Fatma Girik’i yad eden oyunculardan biri de yine Türk Sinemasının ünlü isimlerinden usta oyuncu Nebahat Çehre. Nebahat Çehre Fatma Girik’le olan bir anısını sevenleriyle paylaştı.

Kafama Bir Şeyler Fırlatıyor

Yeşilçam’ın ünlü ve usta oyuncusu Nebahat Çehre geçtiğimiz haftalarda hayata veda eden Fatma Girikle birlikte olan bir anısını sevenleriyle paylaştı. Nebahat Çehre anısında “Çok başarılı bir oyuncuydu. Birlikte bir kavga sahnemiz vardı. Kafama bir şeyler fırlatıyor. Fatmacığım lütfen başka bir tarzda at, yoksa kafama gelecek, kendimi korumaktan oynayamıyorum. Bana, kendini koru çünkü ben konsantre olduğumda hiçbir şey görmem, dedi. Ben de peki dedim. Ona ya tokat attım ya da bir şeyşer fırlattım. Böyle bir sahnemiz vardı. Merdivenin başındaydı, yuvarlandı, dikiş atıldı. Üzülmüştüm ve sarılıp böyle oluyor dedik” ifadelerini kullandı.

Bakıcısı Konuştu

Bodrum’da yaşayan ancak tedavi görmek için İstanbul’a gelen Fatma Girik hastanede koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliği sebebiyle hayata veda etmişti. Fatma Girik’in hastaneye yatarken koronavirüs olmadığı belirtilirken koronavirüsü nereden kaptığı polemik konusu oldu. Bu durum karşısında Girik’in bakıcısı açıklamalarda bulundu. Fatma Girik’in bakıcısı Gozel Yazyyeva açıklamasında “hastaydım. Ahu Hanım’a hastayım test yaptıralım dedim. Bin TL’yi duyunca Ahu Hanım sen üşütmüşsündür dedi. Bana izin vermediler, çalışmaya devam ettim. Fatma Girik’in doktoru da beni gördü. Test yapsınlar sana, izin versinler dedi. Sonra ben Ahu’yu aradım. Bana izin ver, kendim gidip test yaptırayım. Ben çalışmak istemiyorum dedim. Ahu’da bana böyle çalışabilirsin, sende koronavirüs falan yok dedi. Fatma abla ağırlaşınca gidip kendi testimi yaptırdım ve pozitif çıktım. Virüsü ben bulaştırdım mı bilmiyorum” ifadelerini kullandı. 

06-02-2022
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar