Delikanlı Sadi Dizi mi Oluyor?

Delikanlı Sadi Dizi mi Oluyor?
Kırmızı Oda’nın en çok sevilen ve en uzun süre yayınlanan hikayesi Delikanlı Sadi dizi mi oluyor? Oyuncu Erkan Petekkaya cevapladı!

Tv 8 ekranlarında yayınlanamaya başlayan ve geçen sezona adeta damgasını vuran yapımlardan biri olan Kırmızı Oda Cuma akşamlarının en çok seyredilen yapımlarından biri olmuş ve her hafta seyirciyi ekrana kilitlemeyi başarmıştı. Kırmızı Oda birbirinden bağımsız hikayelerle seyirci karşısına çıkarken bu hikayeler kimi zaman dört beş bölümde final yapmış kimi zamanda 13 bölüme kadar seyirciyle buluşmuştu. Ünlü yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi adlı kitabından televizyona uyarlanan dizide özellikle Delikanlı Sadi adlı hikaye çok dikkat çekmiş ve seyirci tarafından çok sevilmişti. Küçük yaşlardan itibaren annesini kaybeden babası hapse giren ve sokaklarda yaşamak ve ayakta kalmak zorunda kalan bu yönüyle de hayatın her alanını ve her anını çok iyi bilen küçük Ali sokaklarda hayatı öğrenerek büyümüş ve yaşadıklarını da yıllar sonra Kırmızı Oda’da paylaşmış, korkularıyla yüzleşmişti. Delikanlı Sadi’yi canlandıran üç farklı oyuncu ise birbirinden başarılı performans göstermişti. 6 bölüm diye başlayan ve 20 bölüm süren Erkan Petekkaya’nın başrolünü oynadığı Delikanlı Sadi’nin dizi film olması gündeme geldi.

Delikanlı Sadi Dizi mi Oluyor?

Erkan Petekkaya, Kadir Bertan ve Baran Bölükbaşı’nın üç farklı aşamasını canlandırdığı Kırmızı Oda adı yapımda hikayesi anlatılan Delikanlı Sadi seyirciden o kadar çok sevgi ve karşılık gördü ki dizi filminin yapılmasına karar verildi. Final yaparken büyük üzüntüye sebep olan delikanlı Sadi karakterinin yeniden tek bir konu olarak dizi olmasının çalışmalarına ve alt yapısına başlandı. Ancak ne olduysa oldu ve daha sonra bu projeden vazgeçildi. Delikanlı Sadi’nin hayatını canlandıran Erkan Petekkaya bu durumu sevenleriyle paylaştı.

Belki Sinema Filmi Yaparız

Tv 8 ekranlarında Kırmızı Oda dizisinde bir hikaye olarak ele alınan ve 20 bölüm süren Delikanlı Sadi karakterinin oyuncularından usta oyuncu Erkan Petekkaya hikayenin dizi olmasını düşündüklerini ancak daha sonra bundan vazgeçtiklerini anlattı. Erkan Petekkaya “aslında onu dizi yapmak istedik biz, oynadığım rolü ama o yerinde güzeldi. Belki ileride onu sinema filmi yaparız. Şimdi ben başka bir iş yapacağım. Tadı damağımızda kalsın diye, güzeldi çünkü… Ben de çok eğlendim, seyirciler de eğlendi mutlu oldum, güzeldi yani” ifadelerini kullandı.

11-07-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar