Dizilerin Başrol Oyuncularının Aldığı Ücret Ne Kadar?

Dizilerin Başrol Oyuncularının Aldığı Ücret Ne Kadar?
Seyircinin her akşam heyecanla ve merakla izlediği ve hikayesiyle heyecanlandığı dizilerin başrol oyuncularının haftalık ücreti ne kadar? İşte cevabı!

Binlerce çalışana ve milyonlarca dolarlık bir bütçeye sahip olan ve her geçen gün bu dev bütçeyi daha da büyüten ve tüm dünyaya dizi pazarlayan Türk Dizi sektörü son dönemlerin en başarılı zamanlarından birini yaşıyor. Her an yayınlanmaya hazır onlarca projenin hazırlığı sürerken halen yayında olan pek çok diziyle de seyirci karşısına çıkan sektör televizyon kanallarının yanı sıra dijital yayın platformlarına ev yurtdışı ülkelerine özel olarak proje geliştirmeye de devam ediyor. Oyuncu, set görevlisi, yapım ve yönetim ekibi, sanat, makyaj ve yan sektörle birlikte binlerce kişinin ekmek yediği bu sektörün göz önünde yer alan aktörleri her zaman merak ediliyor. Özellikle aşkları ve aldıkları ücretlerle gündem olan oyuncuların son olarak aldıkları bölüm başı ücretler magazin basını ve internet haber sitelerinde yer aldı ve okuyanların dudaklarını uçuklattı. İşte her akşam evlerimize konuk olan oyuncuların rol aldıkları dizilerden aldıkları haftalık ücretler!

Kim Ne Kadar Alıyor?

Dizi sektörünün vazgeçilmez paydaşlarından olan oyuncular aynı zamanda bu sektörün göz önünde yer alan kesimini oluşturuyor. Oyuncular rol aldıkları dizilerden binlerce liralık ücretler alırken bu listenin başında yeni başlayan Aile dizisinin başrolü Kıvanç Tatlıtuğ yer alıyor. Peki hangi oyuncu ne kadar haftalık alıyor? İşte cevabı!

-          Kıvanç Tatlıtuğ – Aile – 1 Milyon TL

-          Serenay Sarıkaya – Aile – 800 Bin TL

-          Demet Özdemir – Adım Farah – 500 Bin TL

-          Engin Akyürek – Adım Farah – 500 Bin TL

-          Gökçe Bahadır – Ömer – 350 Bin TL

-          Hande Erçel – İki Yabancı – 350 Bin TL

-          Burak Deniz – İki Yabancı – 250 Bin TL

-          Selahattin Paşalı – Ömer – 150 Bin TL

-          Alperen Duymaz – EGO – 150 Bin TL

-          Melisa Aslı Pamuk – EGO – 150 Bin TL

-          Ertan Saban – Gelsin hayat Bildiği Gibi – 150 Bin TL

Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti’nin Başrolleri Ne Kadar Alıyor?

Cuma akşamları ekrana gelen ve şu sıralar birbiriyle kıyasıya bir rekabet içinde yer alan iki dizi Yalı Çapkını ve Kızılcık Şerbeti’nin başrolleri ise haftalık ücret listesinde son sırada yer alıyor. Dizinin başrolleri

-          Afra Saraçoğlu – Yalı Çapkını – 100 Bin TL

-          Mert Ramazan Demir – Yalı Çapkını – 100 Bin TL

-          Sıla Türkoğlu – Kızılcık Şerbeti – 100 Bin TL

-          Doğukan Güngör – Kızılcık Şerbeti – 100 Bin TL haftalık ücret alıyor.

17-03-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar