Dünya Hali’nin Yayın Günü Değişti

Dünya Hali’nin Yayın Günü Değişti
TRT 1 ekranlarında yaz sezonu dizisi olarak başlayan Dünya Hali’nin yayın saatinden sonra yayın gününde de değişikliğe gidildi.

TRT 1 ekranlarında yaz sezonunda başlayan absürd komedi türündeki dizi Dünya Hali başladığı günden beri ne yazık ki bir türlü istenileni veremedi ve bu durum artık reytinglere alışan TRT yönetimini karar almaya zorladı. Yaz sezonunun başlarında ekrana gelmeye başlayan dizi ilk olarak Çarşamba akşamı saat 20.00’de ekranlara gelmeye başlamıştı. Ancak dizinin reytingleri bir türlü istenilen noktaya gelmeyince ilk olarak yayın saatinde değişikliğe gidildi. Dizinin yayın saati 20.00’dan 22.30’a alındı. Ancak ne yazık ki bu değişiklik düşük reytinge çare olmadı ve bu seferde dizinin yayın saati Türkiye Karadağ maçının da etkisiyle 23.35’e alındı. Dün akşam ekrana gelen dizinin reytingleri düzelmeyince bu sefer kanal yönetimi radikal bir karar alma yoluna gitti. Neden Film tarafından hazırlanan Dünya Hali’nin yayın günü Salı akşamı olarak değiştirildi.

Dünya Hali Salı Gününe Alındı

TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve Neden Film tarafından hazırlanan komedi dizisi Dünya Hali’nin düşük olan reytingleri sebebiyle yayın gününün değiştirilmesine karar verildi. Daha önce yayın saati değiştirilen dizinin bu sefer de yayın günü değiştirildi. Oyuncu kadrosunda Caner Şahin, Pelin Albay, Ozan Çelik, Tolga Tekin, Hakan Emre Ünal, Mert Denizmen, Selin Hasar, Ayfer Tokatlı, Hüseyin Elmapınar, Naşit Özcan ve Eray Karaman’ın rol aldığı Dünya Hali’nin yayın günü Çarşamba akşamlarından Salı akşamlarına alındı. Dizinin yeni bölümlerinin önümüzdeki haftadan itibaren Salı akşamları saat 20.00’da ekrana geleceği öğrenildi. Bu durumun ne kadar süreceği ise merak konusu oldu zira kanalın aynı gün başarılı ve reytingleri oldukça iyi dizisi Masumlar apartmanı yayınlanıyor. Yeni sezon çekimleri başlayan Masumlar Apartmanı’nın yine Salı günü mü ekrana geleceği ya da yayın gününün mü değiştirileceği bilinmiyor. Ayrıca Dünya Hali’nin ne kadar devam edeceği de bilinmiyor. Masumlar Apartmanı’nın başlamasıyla dizinin final yapacağı da iddialar arasında.

Dünya Hali Konusu

TRT 1 ekranlarının yaz sezonu başlarında ekrana getirmeye başladığı Dünya Hali dizisi, hayatı boyunca doğru bildiğinden şaşmayan tam da bu sebeple bu dünyaya ve hayata uyum sağlayamayan bir delikanlının garip hayatını anlatıyor. Sinan hayatı boyunca dikiş tutturamamış biridir ve anketörlük yapmaktadır. Bir anket sırasında aşık olacağı kızla tanışır ve bundan sonra Sinan için her şey değişmeye başlar. Sinan her ne olursa olsun doğru bildiğinden ve ahlak değerlerinden şaşmamaktadır ve bu da yeni hayatında komik ve garip anların yaşanmasına sebep olmaktadır.

02-09-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar