Erol Köse eşi Fulden Köse’den Boşandı

Erol Köse eşi Fulden Köse’den Boşandı
Ünlü müzik yapımcısı Erol Köse ile eşi Fulden Köse’nin karşılıklı olarak birbirine açtıkları davalarda karar verildi. Çift boşandı, Fulden Köse tazminat ödemeye mahkum edildi.

Son günlerde ünlüler dünyasında yaşanan ayrılık haberlerine bir yenisi daha eklendi. Son günlerde peş peşe yaşanan boşanmalardan biri de bugün ünlü müzik yapımcısı Erol Köse ile eşi Fulden Köse arasında yaşandı. Daha önce eşi Fulden Köse tarafından açılan ve tazminat ve nafaka talep edilen ve dilekçede sistematik işkenceden bahsedilen davaya karşı ünlü isim Erol Köse’de boşanma davası açmıştı. Yaklaşık olarak 3 yıl süren dava sonunda ikilinin davalarını da inceleyen mahkeme öncelikle Fulden Köse’nin davasını reddetti. Daha sonra Erol Köse’nin davasını inceleyen mahkeme sonunda kararını verdi ve dava Erol Köse lehine sonuçlandı. Mahkeme kararına göre Fulden Köse’nin Erol Köse’ye tazminat ödemesine karar verildi.

Sistematik İşkence

Ünlü Müzik yapımcısı Erol Köse ile öğretmen eşi Fulden Köse 3 yıl süren davanın ardından boşandı. Fulden Köse tarafından “zina, sadakatsizlik ve haysiyetsiz hayat sürme, fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet, pek kötü ve onur kırıcı davranış içeren şiddetli geçimsizlik” sebebiyle boşanma davası açılmıştı. Bunun üzerine eşi Fulden Köse’ye karşı dava açan Erol Köse ayrıca tazminat talebinde bulunmuştu. Yaklaşık üç yıl süren dava sonunda mahkeme heyeti öncelikle Fulden Köse’nin davasını reddetti ve ardından da Erol Köse lehine karar verdi. Üç yıl süren boşanma davası sonunda çift boşanırken Fulden Köse Erol Köse’ye 175 Bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

Fulden Köse Tazminat Ödeyecek

Fulden Köse ile eşi ünlü müzik yapımcısı Erol Köse arasındaki tazminat, nafaka ve boşanma davaları sonuçlandı. İstanbul Aile Mahkemesinde görülen dava sonunda mahkeme heyeti 3 yıl sonra kararını verdi. Mahkeme heyeti tarafların boşanmasına, Fulden Köse’nin Erol Köse aleyhine açtığı 10 Milyon TL tazminat ve 50 Bin TL nafaka talebinin reddine karar verdi. Ayrıca mahkeme Erol Köse’nin açmış olduğu boşanma davasını kabul eden mahkeme kusurlu taraf olarak görülen Fulden Köse’nin Erol Köse’ye maddi ve manevi olmak üzere 175 Bin TL tazminat ödemesine hükmetti. Karar sonrası ünlü isim Erol Köse “yaşasın adalet” diyerek mahkemeden ayrıldı. Fulden Köse ise mahkeme sonrası herhangi bir açıklama yapmadı. 

11-02-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar