Halit Ergenç’in başrollerde olduğu Babil dizisinde büyük değişiklik!

Halit Ergenç’in başrollerde olduğu Babil dizisinde büyük değişiklik!
Başrollerinde Halit Ergenç ve Ozan Güven gibi güçlü isimlerin bulunduğu Babil dizisinde beklenmedik bir gelişme yaşandı. Merakla beklenen Babil dizisinde büyük değişiklik ne?

Merakla beklenen iddialı yapımlardan biri olan Babil dizisiyle ilgili beklenmedik bir gelişme yaşandı. Başarılı ve güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip ve bir Ay Yapım projesi olan Babil dizisiyle ilgili yayıncı kuruluşlar arasında anlaşmazlık yaşandı. Babil dizisi proje olarak sunulmuş ve  beINCONNECT Platformunda yayınlanacağı açıklanmıştı. Yapımcı kuruluşlardan  yapılan açıklamaya göre, Babil dizisinin yayınında takvim sorunu yaşandığı için dizinin beINCONNECT Platformunda yayınlanması kararından vazgeçildi.  "beIN MEDIA GROUP ve Ay Yapım ortak bir açıklama yaparak konuyu kamuoyuna duyurdu.

Babil dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay ve Nur Fettahoğlu gibi başarılı isimleri kadrosunda toplamayı başaran Babil dizisi hakkında yaşanan gelişme yapım şirketlerinin açıklamasında şu ifadelerler anlatıldı; "beIN MEDIA GROUP ve Ay Yapım olarak aldığımız ortak kararla “Babil” dizisinin beINCONNECT Platformunda yayınlanmayacağını bildirmek isteriz. Her iki kuruluş açısından da yayın takvimiyle ilgili değişen zamanlamaların taraflara uymaması sebebiyle yapılan anlaşmayı maalesef  karşılıklı olarak sona erdirmiş bulunmaktayız. beIN MEDIA GROUP ve Ay Yapım farklı ve yeni projelerde iş birlikteliklerine devam edecektir." Yapım şirketlerinin ortak açıklamasının ardından en çok merak edilen konu iddialı dizi Babil'in hangi platform veya kanaldan yayınlanacağı oldu. 13 bölümden oluştuğu bilinen Babil dizisinin yayınlanması için Star Tv ve Fox Tv ile Ay Yapım'ın görüşmeler yaptığı konuşulsa da henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Babil dizisinin konusu ne?

Ay Yapım tarafından projelendirilen ve etkili bir oyuncu kadrosuna sahip Babil dizisi dünyada The Choice adıyla biliniyor. Senaryosunu başarılı senaristler Nükhet Bıçakçı ile Özlem Yücel'in kaleme aldığı Babil dizisinde muhteşem bir aşk hikayesi anlatılacak. Ünlü yönetmen Uluç Bayraktar'ın çekeceği Babil dizisinde Ekonomi Profesörü İrfan'ın yaşadığı sıkıntılar konu ediliyor. Prof. Dr. İrfan'ın düşünceleri sebebiyle işten çıkarılması, oğlunun yaşadığı ölümcül sağlık problemi, geçim sıkıntısı ve bu durumda gelişen heyecan dolu bir hikaye izleyiciyle buluşturulacak. Güncel problemleri anlatan Babil dizisinin hangi kanalda yayınlanacağı ise merak konusu.

04-12-2019
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

İlk ve ortaöğrenimini Giresun'da tamamlayan Caba, Üniversite hayatına Trabzon'da başladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Bölümü'ne .. devamı.. mail
Yorumlar