İmamoğlu'nun 'İBB’den para aktarıldı' dediği dizi belli oldu!

İmamoğlu'nun 'İBB’den para aktarıldı' dediği dizi belli oldu!
Ekrem İmamoğlu'nun İBB TRT dizisine sponsorluk yoluyla 20-25 milyon lira aktarmış dediği dizi belli oldu? İşte o TRT 1 dizisi...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğu’nun belediyenin kasasından sponsorluk yoluyla yardım yapılmış dediği dizi ortaya çıktı. TRT 1 izleyicilerinin keyifle izlediği diziye İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne kadar ödeme yaptı? İstanbul Büyükşehir Belediyesi hangi diziye para aktardı? İşte ayrıntılar…

İBB hangi diziye para aktardı?

İstanbul’un yeni başkanı Ekrem İmamoğlu en son Haber Global'de katıldığı bir programda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden TRT’de yayınlanan bir diziye sponsorluk yoluyla 25 Milyon Türk Lirası aktarıldığını anlatmıştı.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin beş farklı şirketinden aktarılan bu paranın hangi diziye gittiği seyirciler tarafından çokça merak ediliyor. 25 Milyon liranın hangi diziye gittiği ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden olan 5 bu yüksek ücreti geçen sezon TRT 1 ekranlarında izleyicilerle buluşan Mehmetçik Kûtulamâre dizisi için ödemiş. Bu dizi için belediye şirketlerinden sponsorluk adına ödeme yapılmış. Bu 20 - 25 milyon liralık kaynakla da dizi kolayca çekilip ekranlara getirilmiş.

Devlet kanalında yayınlanan bir diziye İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yüksek miktarda aktarılan paralar olduğunu bildiren Ekrem İmamoğlu, “TRT dizisine 20-25 milyon lira niye aktarsın İBB. Diziye sponsor olmak belediye şirketlerinin işi mi? Televizyon buna reklam alır ve para kazanır,” diye sözlerine devam etti.

İBB Mehmetçik Kûtulamâre için sosyal medyadan paylaşım da yapmıştı!

Bu sponsorluğu İBB dolaylı olarak sosyal medya üzerinden paylaşımlarla da duyurmuştu. 2018 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin soysal medya hesabından yapılan şu paylaşımla her şey net olarak görülüyordu. "İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak katkı sağladığımız "Mehmetçik Kut'ül - Amare" dizisi, bu akşam saat 20.00'de, TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşuyor"

O zamanlarda Ak Parti yönetiminde olan İBB için bu oldukça doğal bir sponsorluk olsa da başkanlık koltuğu el değiştirince Mehmetçik Kûtulamâre dizisine yapılan bu sponsorluk İmamoğlu tarafından tekrar gündeme getirildi. Bundan sonra anlaşılıyor ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi herhangi bir diziye bu şekilde sponsor olmayacak.

Toplam 5 iştirak sponsor olmuş!

Geçen hafta ortay çıkan bilgilere göre Mehmetçik Kûtulamâre diziye İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri olan: Medya A.Ş., KİPTAŞ, Kültür A.Ş., İGDAŞ ve İSFALT diziye sponsor olmuşlar.

19-09-2019
Yazar Hakkında
Aslıhan Karakoç

Aslıhan Karakoç

Lise eğitiminde tek başına dergi çıkaracak kadar yayıncılık sevdasıyla yatıp kalkan Aslıhan, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler