Kadir İnanır Koronavirüs Aşısı Oldu

Kadir İnanır Koronavirüs Aşısı Oldu
Koronavirüs aşılama çalışmalarında sırası gelen 65 yaş üstü vatandaşlardan usta oyuncu Kadir İnanır ve Talat Bulut aşılarını yaptırdı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs etkisini devam ettiriyor. Ülkeler koronavirüse karşı her türlü tedbiri alıyorlar ancak buna rağmen salgının önüne geçemiyorlar. Artık son çare olarak görülen aşılama çalışmalarına da tüm dünya ülkeleri başladı ya da başlamaya hazırlanıyor. Ülkemizde aşılama çalışmasına başlayan ülkelerin başında geliyor. Şu ana kadar 4 milyon vatandaşa yakın bir aşılama yapılırken aşılamada belirlenen sistem sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Önceliğin verildiği sağlık çalışanlarının ardından 65 yaş ve üstü vatandaşların aşılama çalışmalarına da geçtiğimiz haftalarda başlandı. Bunun için sırası gelen koronavirüs aşısı olmak için sağlık kurumlarına gidiyor ve aşısını oluyor. Aşı olan 65 yaş üstü sırası gelenlerden ünlü oyuncu Kadir İnanır’da aşısını olarak tüm herkesi aşı olmaya davet etti.

Kadir İnanır Koronavirüs Aşısını Yaptırdı

Türk Sinemasının usta oyuncularından, yüzlerce filmde rol alan ve herkesin büyük sevgisini kazanan usta oyuncu Kadir İnanır koronavirüs günlerinde kendisine en çok dikkat edenlerden biriydi. Öyle ki usta oyuncu çok yakın arkadaşlarıyla buluşurken bile gerekli hassasiyeti gösteriyor ve pandemi kurallarına tam riayet ediyordu. Usta oyuncu aşılama çalışmalarının başlamasıyla birlikte de sırası gelince aşısını yaptırdı. 71 yaşında olan kadir inanır 65 yaş üstü vatandaşların aşılama çalışmalarının başlamasıyla birlikte aşısını olanlardan biri oldu. Usta oyuncu aşı olduğu anın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak “herkesi aşı olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. Ünlü oyuncu aşının ilk dozunu olurken ikinci doz için de zamanın gelmesini beklemeye başladı. Sosyal medyada hızla yayınlan Kadir İnanır’ın aşı olması en çok konuşulan konulardan oldu.

Talat Bulut da Koronavirüs Aşısı Oldu

Kadir İnanır’ın koronavirüs aşısını yaptırdığı haberlerinin sosyal medyaya düştüğü sıralarda ünlü ve usta oyuncu Talat Bulut’ta koronavirüs aşısını yaptırdı. Aşı olmak için salık ocağına giden ünlü oyuncu sosyal medya hesabından bu anın fotoğrafını paylaştı. Talat Bulut fotoğrafın altına düştüğü notta “haydi bakalım! Değerli aile hekimliği sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Keyifli halleriyle dikkatleri çeken Talat Bulut aşı olurken aynı zamanda gençlik başımda duman, ilk aşkım ilk heyecan, kovaladıkça kaçan covid – 19 musun sen? Diye şarkı söyledi. İki ünlü ismin aşı olma konusunda hassas davranarak aşı olması ve vatandaşları aşılamaya davet etmesi herkesin takdirini kazandı.

17-02-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar