Mustafa Sandal Eski Eşine Nafaka İptali İçin Dava Açtı

Mustafa Sandal Eski Eşine Nafaka İptali İçin Dava Açtı
Ünlü isimler Mustafa Sandal ve eski eşi Emina Jahovic bir kez daha mahkeme önünde hesaplaşacaklar. Mustafa Sandal eski eşi aleyhine nafaka iptali davası açtı.

Magazin dünyasında zaman zaman gündeme gelen Mustafa Sandal ve eski eşi Emina Jahovic bir kez daha magazin medyası ve sosyal medyanın gündemindeki yerini aldı.  2008 yılında evlenen ve bu evlilikten iki çocukları olan Mustafa Sandal ve Emina Jahovic 2018 yılında boşanmışlar ve yollarına ayrı ayrı devam etme kararı almışlardı. İki çocukları olduğu için sık sık bir araya gelen çift ne yazık ki bir süre sonra bazı sorunlar yaşamaya başladı. Mustafa Sandal’ın boşanırken mahkeme tarafından karara bağlanan ve Emina Jahovic’e her ay ödemesi gereken nafaka çiftin arasında sorun olarak yer aldı. Pandemi dolayısıyla müzisyenlerin sıkıntılı zamanlar yaşaması Mustafa Sandal’ı da etkilemiş ve Sandal Emina Jahovic’e ödemesi gereken nafakayı iki ay üst üste ödeyememişti. Bunun üzerine Emina Jahovic Mustafa Sandal’ın hem evine hem de ofisine şubat ayında haciz göndermişti. Bunun üzerine ikilinin arası daha bir açılmıştı. Şimdi ise Mustafa Sandal eski eşine nafaka iptali için dava açtı.

Nafakanın İptalini İstiyor

2018 yılında 10 yıllık evliliklerini noktalayan Mustafa Sandal ve Emina Jahovic arasında sular durulmuyor. Sık sık magazin haberlerine konu olan ve tartışmaları sebebiylede aralarının açık olduğu bilinen çift bir kez daha mahkemede karşı karşıya gelecek. Geçen Şubat ayında Mustafa Sandal’a icra gönderen Emina Jahovic’in bu hareketi eski eşi tarafından affedilmedi. Süreç sonunda Mustafa Sandal’ın banka hesaplarına dahi tedbir konulmuştu. Aradan aylar geçtikten sonra bu olayı unutmayan Mustafa Sandal Emina Jahovic aleyhine nafaka iptali davası açtı. Bugüne kadar boşanma protokolünde yer alan sorumluluklarını yerine getiren Mustafa Sandal’ın bu son karşı hamlesinin şubat ayındaki haciz olayı sebebiyle olduğu iddiaları kulislerde konuşuldu. Mustafa Sandal açtığı nafaka iptali davası ile her ay Emina Jahovic’e ödediği 15 Bin TL’nin iptalini istiyor.

15 Bin TL’nin İptalini İstiyor

Mustafa Sandal ve eski eşi Emina Jahovic arasında bir kez daha ipler gerildi. Şubat ayında yalanan ve Emina Jahovic’in Mustafa Sandal’ın evine ve ofisine haciz göndermesiyle sonuçlanan olay sonrası şimdi de Mustafa Sandal Emina Jahovic aleyhine nafaka iptali davası açtı. Her ay eski eşine ödediği 15 Bin TL’nin iptalini isteyen Mustafa Sandal ayrıca Çubuklu Vadisi’nde bulunan ve kirasını Emina Jahovic’in aldığı evinin gelirini de eski eşine vermemek için de karar aldırmaya çalışacak. Böylece sık sık gündem olan iki ünlü isim bir kez daha mahkeme önünde kozlarını paylaşacaklar. Davanın tarihinin ise 23 Kasım 2021 olduğu öğrenildi.

04-08-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar