Nedret Güvenç vefat etti: Ece Uslu'dan teyzesine duygusal veda

Nedret Güvenç vefat etti: Ece Uslu'dan teyzesine duygusal veda
Usta oyuncu, yönetmen ve seslendirmen Nedret Güvenç Bilgitay vefat etti. Ünlü oyuncu Ece Uslu'nun da teyzesi olan Nedret Güvenç'in vefatı herkesi duygulandırdı.

Sanat dünyasının değerli isimlerinden biri olan Nedret Güvenç Bilgitay vefat etti. Oyuncu, yönetmen ve seslendirmen olarak birçok eserde emeği bulunan Nedret Güvenç'in bugün sabaha doğru uykusunda vefat ettiği öğrenildi. Ünlü sanatçının vefatı tiyatro ve sinema dünyasından birçok kişi tarafından hüzünle karşılandı. Birçok sanatçı sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Nedret Güvenç'in vefatı dolayısıyla üzüntülerini dile getirdi. 90 yaşında vefat eden ünlü sanatçı Nedret Güvenç'in yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle vefat ettiği öğrenildi.

Ece Uslu'dan Nedret Güvenç paylaşımı

Tiyatronun ve özellikle Yeşilçam sinemasının duayen isimlerinden olan Nedret Güvenç'in vefatı sevenlerini ve ailesini yasa boğdu. Necdet Güvenç'in yeğeni Ece Uslu teyzesinin ardından duygusal bir veda mesajı paylaştı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Uslu, "Büyük teyzem Nedret Güvenç Bilgütay’ı maalesef dün sabaha karşı uykusunda kaybettik. Zorlu bir hayatın ardından kendisine harika bir hayat kurdu. Yetenekleri ve başarılarıyla donattı hayatını ve asıl benim için en önemli olanı kıymetli eşi rahmetli Okan Bilgitay ile birlikte aşklarını ve aralarında ki saygıyı hiç bir zaman kaybetmeden ve o güzel aşklarına hepimizi imrendirerek yaşadılar güzel hayatlarını. Aşkları ve birliktelikleri herkese örnek olabilecek kadar harikaydı, şimdi artık tekrar bir aradalar…. ve benim hayatımda çok önemli olan sevgili anneannem Nebile Fikriye Güvenç ile de beraberler artık. Hepinizi çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

Nedret Güvenç kimdir?

Tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının usta isimlerinden biri olan Nedret Güvenç 5 Eylül 1930'da İzmir'de doğdu. İlkokulu Bornova'da okudu ve burada okurken müzik ve tiyatroyla tanıştı. 14 yaşında "Yaşadığımız Devir" adlı oyunla tiyatro sahnesine adım attı. Ankara Devlet Konservatuarın'da şan ve piyano eğitimi alan Nedret Güvenç kariyerine tiyatroda devam etme kararı aldı. İzmir Şehir Tiyatrosu'nda 17 yaşında başlayan profesyonel sanat hayatı İstanbul Şehir Tiyatrolarında devam etti. 200'den fazla tiyatro oyununda başrol olarak yer alan Nedret Güvenç başarılar ve ödüllerle dolu bir hayat sürdü. Güvenç tiyatro dışında sinema, dizi ve filmlerde rol aldı ve dublaj sanatçısı olarak birçok işe imza attı. Nedret Güvenç 31 Temmuz 2021'de 90 yaşında vefat etti.

31-07-2021
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar