Nizamı Alem dizisinde İmam Gazali'yi kimin canlandıracağı belli oldu!

Nizamı Alem dizisinde İmam Gazali'yi kimin canlandıracağı belli oldu!
Yeni sezon hazırlıkları devam eden yeni dizi Nizamı Alem dizisinin cast çalışmaları da sürüyor. Nizamı Alem dizisinde İmam Gazali'yi kimin canlandıracağı belli oldu!

TRT 1 yüksek bütçeli tarih dizilerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Akli Film tarafından projelendirilen Nizamı Alem dizisi yeni sezonun iddialı dizilerinden biri olmayı hedefliyor. Yüksek bütçeli bir tarih dizisi olacak Nizamı Alem'de hazırlıklar devam ederken cast çalışmaları da sürüyor. Dizinin en önemli karakterlerinden biri olacak İmam Gazali rolü için ise anlaşma sağlandı. Nizamı Alem dizisinde İmam Gazali'yi canlandıracak isim Cemal Toktaş oldu.

İmam Gazali rolünü canlandıracak!

TRT1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamit gibi reyting rekortmeni dönem dizileri arasına yeni sezonda Barbaros ve Nizamı Alem gibi diziler de katılmaya hazırlanıyor. Akil Film tarafından projelendirilen Nizamı Alem dizisinin hazırlıkları ise hızlandı. Bir yandan cast çalışmaları da süren dizinin oyuncu kadrosuna en önemli karakterlerden biri olan İmam Gazali'yi canlandıracak Cemal Toktaş da katıldı. Nizamı Alem dizisinin oyuncu kadrosunda yer alacağı öğrenilen diğer bazı oyuncular ise televizyon dünyasının güçlü simalarından.

Nizamı Alem dizisi oyuncu kadrosu

Nizamı Alem dizisi oyuncu kadrosunda, Gürkan Uygun, Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Leyla Lydia Tuğutlu, Sevda Erginci, Cemal Toktaş, Osman Sonat gibi sevilen oyuncular yer alıyor. Selçuklu İmparatorluğu döneminde etkili bir İslam alimi olan İmam Gazali rolü ise Cemal Toktaş'a verildi. Merakla beklenen dizinin cast çalışmaları devam ederken, oyuncular binicilik ve kılıç dersleri almaya başladı.

Nizamı Alem konusu nedir?

TRT1'de yayınlanacak yeni dizilerden biri olan Nizamı Alem'in proje tasarımı daha önce de başarılı işlere imza atan Emre Konuk hazırlıyor. Nizamı Alem dizisi, Selçuklu döneminin önemli devlet adamlarından biri olan Vezir-i Azam Nizamül Mülk ile dönemin Selçuklu devletine verdiği zararlarla ünlenen ismi Hasan Sabah arasındaki mücadeleyi konu alıyor. Hazırlıkları devam eden dizisinin sete Ağustos ayında çıkması bekleniyor. Yeni sezonun iddialı dizileri arasında olmayı hedefleyen Nizamı Alem dizisi TRT 1'in dev bütçeli yapımlarından bir yenisi olacak.

13-07-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar