Ölümlü Dünya 2 Filmi ne zaman sete çıkıyor?

Ölümlü Dünya 2 Filmi ne zaman sete çıkıyor?
Sinemalarda büyük başarı elde eden Ölümlü Dünya filminin 2.’si olacak olan ve Disney Plus için hazırlanan Ölümlü Dünya 2’nin set tarihi belli oldu.

Daha önce Ölümlü Dünya Filminin yayınlandığı sinemalar bu filmden oldukça iyi geri dönüşler almıştı. Seyircinin severek ve eğlenerek seyrettiği yapım Taff Pictures tarafından hazırlanmış ve komedi türünde ele alınan film toplam 11 hafta vizyonda kalmış ve 585 bin izleyici sayısına ulaşmıştı. Kadrosunda Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul ve Feyyaz Yiğit gibi ünlü isimlerin yer aldığı Ölümlü Dünya oldukça beğenilmiş ve bunun üzerine internet yayın platformu Disney Plus filmin ikincisini bünyesinde yayınlamak için filmin ikincisi için onay vermişti. Yönetmen koltuğunda Ali Atay’ın yer aldığı filmin ikincisinin çalışmaları uzun bir süredir devam ediyordu. Cast ve senaryo çalışmalarını tamamlayan Taff Pictures sonunda hazırlıklarda sona geldi ve filmin ikincisinin çekim takvimini belirledi. Yönetmen koltuğunda yine 1.’sinde olduğu gibi Ali Atay’ın yer alacağı filmin çekimlerinin 15 Mayıs’tan sonra başlayacağı öğrenildi.

Ölümlü Dünya 2 Geliyor

Ölümlü Dünya filmi sinemalarda oldukça iyi sonuçlar almıştı. Bunun üzerine yapımcı firmayla irtibata geçen Disney Plus yapımın 2.’si için yapım şirketi Taff Pictures’le anlaşmıştı. Hazırlıkları başlayan filmin ikincisinin cast çalışmalarında sona gelindi. Kadrosunda, Ahmet Mümtaz Taylan (Gazanfer), Alper Kul (Oktay), Feyyaz Yiğit (Serbest), İrem Sak (Begüm), Sarp Apak (Serhan) ve Doğu Demirkol (Zafer) bulunan filmin ikincisinin senaryosunu yine Feyyaz Yiğit, Ali Atay ve Aziz Kedi kaleme aldı. Filmin yönetmen koltuğunda ise yine Ali Atay yer alıyor. Filmin çalışmaların ardından mayıs ayının ikinci haftasının ardından sete çıkarak çekimlere başlaması ve akabinde de Disney Plus’ta yayınlanması bekleniyor.

Ölümlü Dünya Konusu Nedir?

11 hafta boyunca vizyonda kalan Ölümlü Dünya Filmi yayınlandığı dönemde 585 bin kişilik bir sinema seyircisine ulaşmayı başardı. Filmde, nesillerdir dünya çapında işleyen bir organizasyona bağlı çalışan bir ailenin hikayesi anlatılmaktadır. Nesillerdir Haydarpaşa Tren garında bir lokanta işleten filmin kahramanı aile aynı zamanda patatesin en iyisini seçerken gelen emir üzerine de hiç düşünmeden ve gözlerini kırpmadan kendilerinden istenilen hedefleri öldürmektedir. Feyyaz Yiğit ve Ali Atay’ın kaleme aldığı film komedi türünde ele alınmıştır.

23-03-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar