Sette kriz geçirip vefat eden Kemal Kuruçay son yolculuğuna uğurlandı

Sette kriz geçirip vefat eden Kemal Kuruçay son yolculuğuna uğurlandı
Seksenler dizisinin Seyfi'si Kemal Kuruçay sette ezber yaparken fenalaştı. Hastanede vefat eden Kuruçay son yolculuğuna uğurlandı. Çalışma arkadaşları son anlarını anlattı.

Ekranların sevilen ismi Kemal Kuruçay 59 yaşında vefat etti. Ünlü oyuncu sette ezber yaparken birden fenalaştı ve hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Kurçay Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. TRT'de yayınlanan Seksenler dizisi çekimleri Koceli Darıca'da yapılıyordu. Çekimler için sette bulunan Kemal Kuruçay aniden fenalaştı. Set ekibi hemen Kuruçay'ı Darıca'da bulunan bir özel hastaneye götürdü. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Kemal Kuruçay kurtarılamadı. Kuruçay'ın set arkadaşları ise yaşadıkları şoku atlatamadıklarını dile getirdi.

Kemal Kuruçay ezber yaparken vefat etti

Çocuklar Duymasın, Seksenler, Reyting Hamdi, Gurbetçiler gibi birçok dizide sevilen karakterleri canlandıran Kemal Kuruçay geçirdiği kalp krizi nedeniyle 59 yaşında hayata veda etti. Kuruçay'ın acı haberi kısa sürede ailesi ve sevenlerine ulaştı. Hastaneye kaldırılan Kuruçay'ın eşi ve çocukları hastaneye koştu. Kuruçay ailesi tarafından alınarak defnedilmek üzere Ankara'ya götürüldü. Ankaralı olan oyuncu Kuruçay, son yolculuğuna da Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda uğurlandı. Seksenler dizisindeki oyuncu arkadaşı Aydın Sarman Kuruçay'ın son anlarını anlattı. Sarman, "İnanılır gibi değil, tüm ekip inanamıyoruz ama elden bir şey gelmiyor. Kemal Kuruçay çok iyi bir insandı. Senaryosu elinde vefat etti. Takdiri ilahi. Herkese sabırlar diliyorum" dedi.

Kemal Kuruçay'ın son anlarını arkadaşları anlattı

Ankara'da son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın son anlarına şahitlik eden yapımcı Birol Güven'in kardeşi Ali Güven de yaşananları anlattı. Ali Güven Kuruçay'ın 1 saat önce sete gelip hazırlık yaptığını ve senaryosunu okurken bir anda yere yığıldığını gördüklerini söyledi. Hemen 112'yi aradıklarını belirten Güven hastanede de 45 dakika mücadele edildiğini fakat Kuruçay'ın kurtarılamadığını anlattı. Kuruçay ailesi tarafından Ankara'ya götürülerek kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Sanatçının cenaze törenine çok sayıda oyuncu arkadaşı da katıldı. Herkes üzüntüsünü dile getirirken Kuruçay'ın ani ölümü başta Seksenler ekibi olmak üzere herkesi hüzne boğdu. Seksenler dizisinde rol alan Rasim Öztekin de geçen aylarda vefat etmişti.

23-10-2021
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar