Star Tv'nin iddialı dizisi Babil'in akıbeti belli oldu!

Star Tv'nin iddialı dizisi Babil'in akıbeti belli oldu!
Farklı konusuyla dikkat çeken ve daha ilk bölümden izleyicinin beğenisini kazanan iddialı dizi Babil de koronavirüs sebebiyle çekimlerini sonlandırmıştı. Babil ne zaman başlayacak?

Ay Yapım imzalı, Star Tv’de yayınlanan Babil dizisinin ilk bölümü 17 Ocak 2020'de ekranlara gelmişti. Oldukça ses getiren dizi koronavirüs salgını sebebiyle yayınına ara vermek zorunda kaldı. Çekimlerine bu sezon tekrar başlanacağı düşünülen dizinin yeni bölümleri için start verilmesi bekleniyordu. Yeni bölümlerini bekleyen Babil dizisi hayranlarına bu sezon için müjdeli bir haber ufukta görünmüyor.

Babil dizisi için final kararı

Başrollerinde bir çok ünlü oyuncu bulunan Babil dizisi bu sezon ancak 10 bölüm yayınlanabildi. Halit Ergenç, Ozan Güven, Nur Fettahoğlu, Mesut Akustta, Aslı Enver ve Birce Akalay’ın başrolleri paylaştığı dizinin Mart ayında son bölümü yayınlandı. Dizinin Mayıs ayı sonlarına doğru çekimlerinin tekrar başlayacağı ve sezonun yeni bölümlerle devam etmesi bekleniyordu. Fakat bu sezon için final kararı alındı. Yeni sezon çekimlerine ise Ağustos ayında başlanması bekleniyor. Dizi yine Star Tv’de 2. sezonuyla devam edecek.

Babil dizisinin konusu nedir?

Star Tv’de Cuma günleri izleyiciyi ekrana bağlayan Babil dizisi farklı konusuyla dikkat eçkmişti. Çekimleri İstanbul'da yapılan dizinin konusu şöyledir; İrfan idealist bir ekonomi profesörüdür. Mesleğini zirvesinde olan İrfan haksız yere işten atılır. Farklı yerlere iş aramaya başlayan İrfan’ın kapılar tek tek yüzüne kapanır. İrfanı’n hayatında her şey kötü gitmeye başlar. 7 yaşındaki oğlu Deniz’de hastalanır ve İrfanı’ın hayatı hepten alt üst olur. Olaylar böyle gelişirken İrfan’ın Eşi Eda çocukluk arkadaşları Egemen’den yardım ister. Egemenle iş yapmaya başlayan İrfan hiç düşünmediği karanlık işlerin içine düşer. İrfan’ın başından geçen maceralar etrafında dizi şekillenmeye devam eder.

Babil oyuncu kadrosu ve karakterler

Babil dizisi çok güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip. Ünlü oyuncularla destekli dizi seyircilerin beğenisini kazanmayı başardı. Dizide ki karakterler ise şöyle;

Halit Ergenç; İdealist, müşfik bir baba, zeki, mütevazi bir ekonomi profesörü. İrfan Karakteri

Ozan Güven; Egemen karakterini canlandırıyor. İrfanı’ın dostu. Herkese yakın, kurnaz, yalnız yaşayan, hayatta hep savrulan biri.

Aslı Enver; Ayşe karakteri. Süleyman’ın sekreterini oynuyor. Merhametli, dürüst, samimi.

Birce Akalay; Geçmişte İrfan’la büyük aşk yaşayan ve hala İrfan’ı unutamamış İlay karakterini canlandırıyor.

Nur Fettahoğlu; İrfan’ın eşi Eda karakterini oynayan oyuncu tehlikeli bir karakter.

Mesut Akutsa; Karanlık işadamı, tefeci, eğitimsiz, acımasız bir karakter.

17-05-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar