Ünlü Oyuncular Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy İlk Kez Bir Tiyatro Sahnesinde Buluştu!

Ünlü Oyuncular Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy İlk Kez Bir Tiyatro Sahnesinde Buluştu!
Ünlü oyuncular Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy bir tiyatro oyununda buluştu. kadın-erkek ilişkilerini üç farklı hikaye ile anlattığı müzikli komedi ‘Kalptan Kalbe’ 3 Şubatta sahnede

Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy’un birlikte sahneye çıktığı müzikli bir komedi olan ‘Kalpten Kalbe’, Trump Sahne’de izleyicisi ile buluşuyor. 21 Ocak’ta premieri yapılan oyunu tiyatro severler merakla bekliyor. Dokuz yıldır tek kişilik gösterisini kapalı gişe oynayan Nilgün Belgün, şimdi de Bekir Aksoy’la birlikte üç farklı kadın-erkek ilişkisini eğlenceli bir dille, şarkılar ve danslar eşliğinde anlattıkları ‘Kalpten Kalbe’ adlı oyun ile bir araya geldi. İşte oyunla ilgili detaylar…

‘Kalpten Kalbe’ Gala İçin Gün Sayıyor

 Peter Quilter’in orijinal hikayesinden Zeynep Anacan’ın çevirisi, Serkan Budak’ın uyarlaması ve yönetmenliği ile sahnelenecek ‘Kalpten Kalbe’nin yapımcılığı Epizot Görsel Sanatlar’a, müzik direktörlüğü ise Metin Özülkü’ye ait. ‘Kalpten Kalbe’, yoğun hazırlık sürecinin ardından prömiyer yaptı ve büyük beğeni topladı.

Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy’un kadın-erkek ilişkilerini üç farklı hikayenin tek perdelik oyun ile anlattığı müzikli komedi ‘Kalptan Kalbe’nin galası 3 Şubat akşamı Trump Sahne’de gerçekleşecek.

Dans, Kahkaha ve Romantizm Bir Arada

 ‘’Bazen yeni bir tanışmadır hayatın kapılarını insana açan, bazen birbirinden asla kopamamak değerli kılar duyguları, bazen yılların dayanışması asla yalnız hissettirmez insana kendini. Ama hepsinde de kalpten kalbe giden ince güzel ve sağlam bir yol vardır mutlaka… ‘’

 Tek perdede üç farklı hikaye anlatan oyun aynı zamanda Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy’un dans performansları ve özel müzikleri ile hüznü ve neşeyi birlikte sahne taşıyor.  

Oyunun ilk bölümünde, belirli bir yaşa gelmiş olmalarına rağmen bir türlü mutluluğu bulamayan Sema ve Mete, birbirlerini tanıdıktan sonra gerçek aşkla tanışacak.

İkinci bölümde boşanmayı kafasına koymuş Leyla ve Tarık çiftinin birbirinden kopamayışının hikayesi,

son bölümde ise dördüncü evliliğini yapmak üzere olan Nihal’in karşılaştığı talihsiz olayları kardeşi Nihat’ın yardımıyla çözüme kavuşturma hikayesi sahnede olacak.

 Nilgün Belgün, uzun bir aradan sonra tiyatro oyununda rol alırken iki eski dost da ilk kez birlikte bir projede yer alıyor.

‘Kalpten Kalbe’ Türkiye Turnesine Çıkıyor

 Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy’un dans performanslarıyla birlikte tek perdede üç farklı hikayeyi anlattığı oyunun galasında sanat ve cemiyet dünyası buluşacak. 3 Şubat’ta gerçekleşecek galanın ardından oyunun Türkiye turnesi başlayacak.

Sevenleri karşısına çıkmak için gün sayan Nilgün Belgün ve Bekir Aksoy’un turne takvimi şu şekilde:

 - 20 Şubat İstanbul Kozzy Kültür Merkezi

- 22 Şubat Bursa

- 24 Şubat İzmit

- 26 Şubat Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

- 27 Şubat Antalya

- 28 Şubat Denizli

Künye

Oyuncular: Nilgün Belgün, Bekir Aksoy

Yazan: Peter Quilter

Çeviren : Zeynep Anacan

Uyarlayan ve Yöneten : Serkan Budak

Çeviren : Zeynep Anacan

Kostüm Tasarım : Sadık Kızılağaç

Müzik Direktörü : Metin Özülkü

Afiş Fotoğrafı : Zeynel Abidin Ağgül

Dekor Tasarım : Cihan Aşar

Koreografi : Erhan Kuş

Yapım : Epizot Görsel Sanatlar

01-02-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Üniversi .. devamı.. mail
Yorumlar