Uzak Şehrin Masalı Çekimlere Başladı

Uzak Şehrin Masalı Çekimlere Başladı
Fox Tv ekranlarında Eylül ayında ekrana gelmesi beklenen yeni dizilerden biri olan Uzak Şehrin Masalı Kars’ta çekimlere başladı.

Televizyonlarda Eyül yayın döneminden itibaren seyirciyle buluşacak olan diziler son hazırlıklarının ardından bir bir sete inmeye ve motor demeye başladılar. Artık yeni yayın dönemine bir ay kala dizilerin kadroları netleşti, hikayeler ve senaryolar yazıldı ve tüm hazırlıklar tamamlandı. Bundan sonra sıra masa başı çalışmalarda değil, saha çekimlerinde. Yazılanlar çekilecek, kurgulanacak ve diziler eylül yayın dönemine hazır hale gelecek. Bu yeni dizilerden biride 25 Film tarafından Fox Tv için çekilecek olan ve sezonun iddialı dram ve aşk dizisi olacak olan Uzak Şehrin Masalı. Dizi Fox Tv’nin iddialı yapımlarından biri olarak öne çıkarken yapım şirketi tüm hazırlıkları tamamladı ve çekimler başladı. Dizinin hikayesinin ilk aşamada geçeceği yer olan Kars’ta başlayan çekimlerin bir süre sonra İstanbul’da devam edeceği öğrenildi. Ancak kaç bölüm olduğu henüz belli olmayan bir süre dizi sınır şehri Kars’ta çekimlerine devam edecek.

Kars Ani Harabelerinde Çekimler Başladı

Fox Tv ekranlarında Eylül yayın döneminde seyirciyle buluşacak olan yapımlardan biri olan ve 25 Film tarafından hazırlanan Uzak Şehrin Masalı adlı dizi Kars’ta çekimlere başladı. Dün itibariyle sete inen ve çekimlere başlayan dizinin Kars’ın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerinde hikayeye göre çekimler yapacağı öğrenildi. Bunun için dizinin ilk sahnelerinin çekimi Kars’ın dillere destan tarihi güzelliklerinden olan Ani Harabelerinde başladı. Dizinin hikayesinde önemli bir yer tutan Kars’ın bir dizi için ilk kez kullanıldığı belirtilirken şehir halkının dizi ekibine oldukça yardımcı olduğu öğrenildi.

Uzak Şehrin Masalı

25 Film tarafında Fox Tv için hazırlanan Uzak Şehrin Masalı kaçak ve güçlü bir adamla yine güçlü bir kadının yollarının kesişmesini ve aralarında başlayacak aşkı anlatıyor. Dizinin aynı zamanda güçlü bir aksiyon hikayesinin de olduğu belirtiliyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise birbirinden usta isimler yer alıyor. Dizide Aslıhan Güner (Umay), Timur Acar, Barış Kılıç, Begüm Birgören, Zeynep Eronat ve Eylem Tanrıver gibi isimler yer alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Mustafa Şevki Doğan otururken dizinin senaryosunu Can Sinan kaleme alıyor. Uzak Şehrin Masalı’nın Eylül ayı içinde Fox Tv’de olması bekleniyor.

28-07-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar