Uyanış Büyük Selçuklu Dizisine Yeni Oyuncu

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisine Yeni Oyuncu
Uyanış Büyük Selçuklu oyuncularını bir bir belirlemeye devam ediyor. Sezonun en iddialı yapımı Uyanış Büyük Selçuklu başarılı oyuncu Zeynep Özder ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz sezonun en başarılı yapımlarından biri olan ve TRT 1 ekranlarında pazartesi akşamları seyirciyle buluşan Uyanış Büyük Selçuklu yeni yayın dönemine iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Geçen sezon pazartesi günlerinin en çok izlenen ve reytinglerde gün birincisi olan Uyanış Büyük Selçuklu sezon finali yaparken anlattığı Sultan Melikşah ve Sencer hikayelerini tamamlamış ve yeni sezonda bam başka bir hikaye ile seyirciyle buluşacağını duyurmuştu. Bunun için geçen sezonun oyuncu kadrosunda yer alan oyuncuların bir ikisi dışında tamamıyla yollar ayrılmış ve yapım şirketi Akli Film yeni yayın dönemi için sıfırdan bir oyuncu kadrosu kurmak için çalışmalara başlamıştı. Bunun için iddialı bir giriş yapan Akli Film anlatacağı hikaye olan Sultan Alparslan için ilk önce Barış Arduç’la anlaşmış ve ardından da Barış Aduç’a partner olması için Fahriye Evcen ile anlaşmaya varmıştı. Bu iddialı başrollerin ardından şirket yeni oyuncularla anlaşmalara da devam ediyor.

Sultan Alparslan’ın Ablası Belli Oldu

TRT 1 ekranlarında geçen sezon başlayan ve bu sezonunda en iddialı yapımlarından olan Uyanış Büyük Selçuklu yeni hikayesine uygun cast çalışmalarına devam ediyor. Akli Film tarafından hazırlanan dizi ilk olarak Barış Arduç’la anlaşmaya varmıştı. Dizi geçtiğimiz günlerde kadın başrol olarak Fahriye Evcen’le anlaşmış ardından da cast çalışmalarına devam ederek oyuncularla görüşmelere devam etmişti. Yapım şirleti bunun için hikayede yer alacak ola ve Sultan Alparslan’ın ablası Begim Şehver karakterini canlandırması için başarılı oyuncu Zeynep Özder ile anlaşmaya vardı. Dizide önemli bir karakter olan Begim Şehver’i canlandıracak olan oyuncunun bu karakterin özelliklerini öğrenmeye başladığı ve onun da diğer oyuncular gibi özel bir aksiyon ve bincicilik eğitimlerine gireceği öğrenildi. Dizide şu ana kadar belli olan oyuncular ise Barış Arduç, Fahriye Evcen, Mehmet Özgür, Zeynep Özder ve Mim Kemal Öke oldu.

Zeynep Özder Kimdir?

Uyanış Büyük Selçuklu’da Sultan Alparslan’ın ablası karakterini canlandıracak olan başarılı oyuncu Zeynep Özder 1985 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Oyuncu ilk, orta ve lise eğitimlerinin ardından Bilkent Üniversitesi Konservatuar Fakültesi Müzik ve Gösteri Sanatları Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra özel oyunculuk eğitimleri de alan Zeynep Özder bugüne kadar pek çok dizide rol almıştır. Bu dizilerden bazıları şunlardır.

-          İntikam

-          Koyu Kırmızı

-          Dila Hanım

-          Sen Kimsin

-          Bir Avuç Deniz

-          Adanalı

-          Samanyolu

28-07-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar