7. Koğuştaki Mucize filminden rekor açılış!

7. Koğuştaki Mucize filminden rekor açılış!
Miracle in Cell No 7 flminden uyarlanan 7. Koğuştaki Mucize filminden rekor açılış! Peki, 7. Koğuştaki Mucize filmini kaç kişi izledi?

Güney Kore yapımı Miracle in Cell N0 7 adlı bir filmden uyarlama olan 7. Koğuştaki Mucize filminden rekor bir açılış geldi. Uzun süredir sinema salonlarında iyi bir film arayan sinema izleyicileri bekledikleri filme kavuştu. Merakla beklenen 7. Koğuştaki Mucize filmi vizyona rekorla giriş yaptı. 7. Koğuştaki Mucize filmi kaç kişi tarafından izlendi? İşte canli tv izleyicileri için ayrıntılar…

7. Koğuştaki Mucize Filmi kaç kişi tarafından izlendi?

Yapımcılığını Motion Conent Group ve Lanistar Media’nın yaptığı 7. Koğuştaki Mucize filmi CJ Entertainment’in dağıtımıyla 11 Ekim’de sinemaseverlerle buluştu ve film açılış gününde büyük bir rekor kırdı.

Filmin Güney Kore’de de hayli başarılı olan bir filmden uyarlama olduğunu belirtmiştik. Konu olarak haksız yere suçlanarak idam cezası verilen 7 yaşındaki kızı kadar zekaya sahip bir baba ile kızının buluşma hikayesi diyebiliriz.

Uzun süredir beklenen bu film; Cuma, Cumartesi ve Pazar günü üç günlük açılışında 615.411 kişi tarafından izlendi. 615.411 rakamı tüm zamanların en iyi hafta sonu drama açılışı oldu. Üstelik bu rakam tam 16 yıldır elde edilemiyordu. 7. Koğuştaki Mucize son 16 yılın en iyi ekim ayı başlangıcına da sahip olmuş oldu.

Hafta sonu seyircilerin sinema salonlarına akın ettiği 7. Koğuştaki Mucize filminin başrolünde Star Tv dizisi Muhteşem Yüzyıl ile yıldızı parlayan Aras Bulut İynemli var. 7. Koğuş Mucizesi’nin diğer oyuncuları ise şöyle; Nisa Sofiya Aksungur, Mesut Akusta, İlker Aksum, Yıldıray Şahinler, Sarp Akkaya, Deniz Baysal ve Celile Toyon...

Filmin yönetmen koltuğunda ise Mehmet Ada Öztekin oturuyor.

7. Koğuştaki Mucize Filminin konusu nedir?

Film bir Ege kasabasında geçen olaylarla örülü… 1983 yılından bir Ege kasabasında geçiyor hikaye. Sıkı yönetim komutanının kızı öldürülür ve bu küçük kızı öldürme suçuyla Memo tutuklanır. Memo doğuştan zeka geriliği olan biridir ve suçsuz olduğunu ispat edemez. Ya da sistem onu suçlu bulmuştur bir kere. Kısa sürede biten hukuksuz bir yargılamayla idam cezasına çarptırılır. Memo için idam edilecek olmak pek önemli değildir. O sadece kızı Ova’ya kavuşmak istemektedir. İdam edileceğini bile anlayacak durumda değildir. Adalet gecikse de bir mucize gerçekleşecektir. Filmin final bölümünde orijinal film Miracle in Cell N0 7’den farklı bir uyarlama yapıldığı görülüyor.

14-10-2019
Yazar Hakkında
Aslıhan Karakoç

Aslıhan Karakoç

Lise eğitiminde tek başına dergi çıkaracak kadar yayıncılık sevdasıyla yatıp kalkan Aslıhan, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü .. devamı.. mail
Yorumlar