Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisinden Fahriye Evcen Ayrılıyor Mu?

Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisinden Fahriye Evcen Ayrılıyor Mu?
TRT1’in ilgiyle izlenilen, başrollerinde Barış Arduç ve Fahriye Evcan’ın yer aldığı tarihi dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu’nun Akça Hatun’u Fahriye Evcen diziden ayrılıyor mu?

 Akli Film yapımı imzalı TRT1’in beğenilen dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu’nun yönetmenliğini Sedat İnci’nin yaptığı, proje tasarımını ve senaryosunu Emre Konuk’un kaleme aldığı, müziklerini Gökhan Kırdar’ın yaptığı, ilk bölümü 8 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan tarih ve kurgu türündeki dizisidir. Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin tarih olarak öncesini anlatsa da, devamı niteliğindedir. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun devlet yapısını, siyasi olaylarını, savaşlarını ve Sultan Alparslan’ın hayatını ele almaktadır. Dizinin başrollerinde Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in başrollerini paylaştığı, Mehmet Özgür, Erdinç Gülener, Barış Bağcı, Sarp Levendoğlu ve Gizem Karaca’nın kadrosunda yer aldığı dizi Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Akça Hatun karakterini canlandıran oyuncu Fahriye Evcen’in diziden ayrılacağı öne sürüldü. Peki, Fahriye Evcen ‘Akçe Hatun’ rolüyle Alparslan Büyük Selçukludan ayrılıyor mu? Alparslan Büyük Selçuklu dizisinden Fahriye Evcen neden ayrılıyor? İşte merak edilenler…

 

Fahriye Evcen ‘Akçe Hatun’ Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisinden Ayrılacak Mı?

Her Pazartesi akşamı 20:00’da TRT1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisi önümüzdeki günlerde sezon finali yapmaya hazırlanıyor. 

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre sezon finali yapmaya hazırlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinden Akçe Hatun karakterini canlandıran Fahriye Evcen’in ayrılacağı iddia edildi. 

 

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi devam ederken, yayınlanacak 27. bölümü ile sezon finali yapacak.

 

Güzel oyuncu Fahriye Evcen’in sezon sonu anlaşmasının bittiği öğrenildi. Senaristi Emre Konuk’un Fahriye Evcen’i bir sezon daha oynamaya ikna etmek için uğraştığı bilgisine ulaşıldı. 2. Sezonda Fahriye Evcen’in yer alıp almayacağı da merak ediliyor. Barış Arduç’un ise yaz molasının ardından yayınlanmaya başlanacak 2. Sezonda yeniden Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisinde yer alacağı öğrenildi.

 

Alparslan: Büyük Selçuk’lu Dizisi 2. Sezon Var Mı?

TRT1’in beğenilerek izlenen Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi ilk sezonunda Yurdaer Okur (Tuğrul Bozan)’un, geçtiğimiz bölümde Gizem Karaca (Evdokya)’nın diziden ayrıldığını öğrenmiştik, Fahriye Evcen’in ise devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Şuanki oyuncu kadrosu ve karakterleri olan Barış Arduç (Alparslan), Fahriye Evcen (Akça Hatun), Mehmet Özgür (Nizamülmülk), Erdinç Gülener (Çağrı Bey), Barış Bağcı (Tuğrul Bey), Sarp Levendoğlu (Romen Diyojen) ile dizi devam ederken, 18 Nisan’da 22. Bölümü ile ekranlara gelen dizinin geriye son 5 bölümü kaldı. Tarihi film Alparslan: Büyük Selçuklu 23 Mayıs Pazartesi sezon finali yapacak.

 

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisi 2. Sezon için onay aldı. Sezon boyunca reytingleri iniş çıkış yaşasada ortalama reytingleri iyi gelen dizinin özellikle güçlü senaryosunun sebebiyle devam etmesi uygun görüldü.

 

 Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisi 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Tarihi dizi olan Alparslan: Büyük Selçuklu TRT1 ekranlarının beğenilen dizilerinden biri oldu. Çekimleri İstanbul Riva’da ve Beykoz ilçesinde süren dizi için kurmuş olduğu özel platoda devam eden dizi Alparslan: Büyük Selçuklu’nun yeni 2. Sezonu yaz molasının ardından Eylül-Ekim ayları gibi başlayacak.

20-04-2022
Yazar Hakkında
Belma Arslan

Belma Arslan

1985 yılında Adapazarı'nda doğdu. 2008 Yılında Sakarya Üniversitesi Turizm ve Seyahat İşletmeciliğinden, 2011 yılında da Anadolu Ünivers .. devamı.. mail
Yorumlar