Alpay'dan Zeki Müren hakkında şok sözler!

Alpay'dan Zeki Müren hakkında şok sözler!
Müzisyen ve şarkıcı Alpay 'Sanat Güneşi' olarak isimlendirilen Zeki Müren hakkında açıklamalarda bulundu. Alpay'dan Zeki Müren hakkında şok sözler!

Türk Sanat Müziği'nin duayen isimlerinden olan merhum Zeki Müren hakkında açıklamada bulunan Alpay'dan şok sözler. Şarkıcı Alpay, 'Sanat Güneşi' olarak isimlendirilen Zeki Müren'i eleştiren sözler sarf etti. Şarkıcı Alpay'ın Zeki Müren hakkındaki sözleri hem şaşırttı hem de usta sanatçının sevenlerinin tepkisini çekti. Alpay Zeki Müren'in abartıldığını söylerken tarzı hakkında da yorumda bulundu. Alpay, Zeki Müren'in yorumuyla Türk Sanat Müziği'ne zarar verdiğini iddia etti.

Alpay'dan sert sözler: Zeki Müren Türkçe'siyle Türk Sanat Müziği'ni katletmiştir

Sanat camiasında şok oluşturan sözler şarkıcı ve müzisyen Alpay'dan geldi. Alpay her kesimden insanın beğenerek dinlediği merhum Zeki Müren hakkında çok ağır ifadeler kullandı. Sabah gazetesinden Göksan Göktaş'ın haberine göre Alpay, "On kulağım olsa biriyle Zeki Müren dinlemem. Zeki Müren abartılı üslubu ve Türkçe'siyle Türk Sanat Müziği'ni katletmiştir. Ölçüsüz tavırlarıyla Türkiye'de kötü örnek olmuştur" dedi. Habere göre Alpay, " Müthiş ağdalı bir üslupla söyledi şarkılarını Zeki Müren. Bana hiçbir duygu vermez çünkü duygusuz söyler, rol yapar. Türkçe de 'Reca ederim' diye bir şey var mıdır. 'Rica ederim' dersin. Türkçe'yi çok iyi konuştuğu söylenen Zeki Müren bilakis Türkçe'yi de, Türk sanat müziğini de abartılı bir üslup kullanarak bozmuştur" şeklinde konuştu.

'Zeki Müren TRT'nin Türkiye'ye attığı en büyük kazıktır'

Şarkıcı Alpay, "Zeki Müren TRT'nin Türkiye'ye attığı en büyük kazıktır" şeklinde sert ifadeler kullandı. Alpay açıklamalarına şöyle devam etti; "Eski TRT'yi düşünün. Küçücük bir kelime yüzünden, bir nota yüzünden bir şarkıyı yayınlamıyor, hatta pek çok şarkıcıyı yasaklıyordu. Ama iş Zeki Müren'e gelince, kısa eteklikle programa çıkardılar. Başka şarkıcılara da kötü örnek oldu bu ağdalı, abartılı tavrı ve sesiyle kötü etkiledi."

Zeki Müren, kendi kendini 'Sanat Güneşi' ilan etti

Alpay, "Zeki Müren kendi kendini sanat güneşi ilan etmiştir" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü; "Gazinocular kralı Fahrettin Aslan ve TRT onu bugünlere getirmiştir. Gazinodaki programlarına herkes 'Acaba bugün ne giyecek, ne hokkabazlık yapacak' merakıyla giderdi. Etekler, dizinden başlayan apartman topuk ayakkabılar. Bir de Zeki Müren kendi tanıtım metinlerini kendi yazardı. Bir gün Maksim Gazinosu afişine yine kendisi 'Sanat Güneşi Zeki Müren' yazdırdı. Ve adı öyle kaldı. Yani kendi kendini 'Sanat Güneşi' ilan etti. Bana sorarsanız Türkiye'de TSM'nin Sanat Güneşi Mustafa Sağyaşardır. Müthiş bir ses tevazu sahibi bir insandır. Zeki Müren'inki ise hokkabazlıktır."

Daha önce sanatçı Özdemir Erdoğan da Zeki Müren hakkında benzer ifadeler kullanmıştı. Özdemir Erdoğan Zeki Müren'in gençlere kötü örnek olduğunu söylemişti.

21-02-2021
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar