Bay Yanlış yayından kalkıyor mu? Flaş başvuruyu neden yaptılar?

Bay Yanlış yayından kalkıyor mu? Flaş başvuruyu neden yaptılar?
Bay Yanlış dizisi için kritik karar verilecek. 2. Bölümü yayınlanan dizi yoksa yayından kalkıyor mu? İzleyici flaş başvuruyu yapanları ve neden yaptıklarını merak ediyor.

Cuma günleri yayınlanan ve reytinglerde yapımcısını güldüren Bay Yanlış dizisi için kritik karar verilecek. 2. Bölümü yayınlanan dizi yoksa yayından kalkıyor mu? İzleyici flaş başvuruyu yapanları ve neden yaptıklarını merak ediyor. Fox Tv’nin yaza damga vuracağı iddialı dizisi Bay Yanlış’ın son bölümünde neler yaşandı? Dizi devam edecek mi yoksa final mi yapacak? Şimdi detaylar

Bay Yanlış yayından kalkıyor mu? Flaş başvuruyu neden yaptılar?

İlk bölümü Fox Tv’de yayınlanan Bay Yanlış dizisi için Kanal D harekete geçmiş ve dizinin yayından kaldırılması için mahkemeye başvurmuştu. Mahkemenin red cevabı vermesi üzerine başrollerini Can Yaman ile Özge Gürel’in paylaştığı 'Bay Yanlış' dizisi 2. Bölümüyle yayınlandı ve reytinglerde ilk üçte yer almayı başardı.

Bir kez daha başvurdular

tv100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre önceki hafta İstanbul Adliyesi 7. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuran Kanal D, ilk bölümü yayınlanan Bay Yanlış dizisi için ihtiyati tedbir kararı aldırmak istedi. Lakin talep reddedildi. Kara üzerine şansını bir kez daha denemek isteyen Kanal D, 2 Temmuz’da bu kez 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurdu. İlk başvurusunda dizinin yayından kaldırılması için başvuru yapan Kanal D, ikinci başvurusunda “Bay Yanlış” dizisinin yapım şirketi Gold Film’e ayrıca 100 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı. Ancak Kanal D’nin ikinci başvurusu da reddedildi. Mahkemenin gerekçesi oldukça net: Tedbir kararının ancak yapılacak mahkeme sonrası kanalın haklılığının ispatı durumuna alınabilir.

Kanal D neden ısrar ediyor?

Aslında Bay Yanlış dizisi Kanal D ekranlarında yayınlanacaktı. Tüm görüşmeler olumlu sonuçlanmış, son aşamaya gelinmişti. Lakin yapım şirketi Gold Film son anda anlaşmayı fesh ederek Fox Tv ile anlaştı. Dizinin tutması üzerine mağduriyet yaşadıklarını belirten Kanal D, dizinin ekrana gelmesini engellemek için 2 kez mahkemeye başvurdu.

Yapım şirketi ne diyor?

Gelişmeler üzerine gözler Gold Film’e çevrildi. Önce sessiz kalan şirket dün bir açıklama yaptı. Dizinin yapımcısı Faruk Turgut’un görüşleri şöyle: “Birileri işi gücü bırakmış, yayın durdurma kararı almak için uğraşıyorlar. 2’de olmadı bir de 17’de şanslarını denemek istemişler. Bu seferde olmadı. Benim bildiğim kanunlar her mahkemede aynıdır. Yine de siz bilirsiniz. Denemeye devam”

Bay Yanlış 2. Bölümde neler oldu?

Yaptığı hatayı telafi etmek isteyen Ezgi, Serdar’la tekrar bir araya gelmek için Cansu’dan bir randevu talep eder. Maksadı doğru davranıp Serdar’ı etkilemektir. Bu konuda Özgür’e ihtiyaç duyduğu için onun teklifini kabul eder ve bir anlaşma yaparlar. Anlaşma şöyledir. Bir geceliğine Özgür’ün arkadaşı davranacak olan Ezgi, Serdar’ı etkilemek için ne yapması gerektiğini Özgür’den öğrenecektir. Anlaşama uygulanır ancak sonuç hiç umulmadık şekilde sonuçlanır.

06-07-2020
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. 7 Coğrafi Bölgenin 6’sında 22 yıl öğret .. devamı.. mail
Yorumlar