Bir Zamanlar Çukurova 18 Ülkeye Satıldı!

Bir Zamanlar Çukurova 18 Ülkeye Satıldı!
Tarih: 2019-06-27
Atv'nin sevilerek izlenen dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova dünyaya açılıyor. Dizi NATPE fuarında büyük ilgi gördü. Peki dizi kaç ülkeye satıldı.

ATV’nin bu sezon başlayıp reyting rekorları kıran dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova’dan inanılmaz başarı. Vahide Gördüm, Murat Ünalmış, Uğur Güneş ve Hilal Altınbilek’in başrollerde görev aldığı ve Perşembe günlerinin vazgeçilmez dizisi Bir Zamanlar Çukurova yurt dışı satışlarıyla hem yapımcının hem de kanalın yüzünü güldürmüş durumda. Peki Bir Zamanlar Çukurova hangi ülkelere satıldı? Bir Zamanlar Çukurova yeni sezon ne zaman başlayacak?

NATPE Budapeste fuarında Türk dizileri fırtınası esiyor!

Son yıllarda Türk dizilerinin bütün dünyada sevilerek izlendiğini biliyoruz. NATPE Budapeste fuarı da dizilerimizin en iyi şekilde tanıtıldığı bir fuar. Bugün itibariye sona erecek olan fuar 25 – 26 – 27 Haziran tarihlerinde yapılıyor. Uluslararası bu tür fuarların ilk ayağı Ocak ayında Miami’de yapılmıştı. Miami’deki fuardan Diriliş Ertuğrul’un Amerika ülkelerinden nasıl rağbet gördüğüne şahit olmuştuk.

Budapeşte’deki bu fuara, Türkiye’den Atv Distribution, Calinos Entertainment, Global Agency, Inter Medya, Kanal D International, Eccho Rights, Ezel Yapım, MISTCO, MADD Entertainment gibi birçok Türk ajansı da katılıyor.

TRT 1 dizisi Diriliş Ertuğrul’un 60’dan fazla ülkeye satıldığını biliyoruz. Inter Medya’nın satışını yaptığı Bir Zamanlar Çukurova’dan da güzel haberler geldi. Bir Zamanlar Çukurova 18 ülkeye satılmış durumda.

Aldığı reytinglerle yayın hayatına zirvede başlayan Bir Zamanlar Çukurova’nın yapımcılığını TIMS & B yapıyor. Dönem draması olarak dikkat çeken dizi Macaristan, Bosna Hersek, Slovenya ve Romanya gibi Avrupa ülkelerine satıldı. Ayrıca Orta Asya’dan Özbekistan’ın yanı sıra Orta ve Güney Amerika’dan da 13 ülkeye lisanslandı. Inter Medya alanında hayli uzman bir kadroyla çalışıyor. Ajans Show Tv’nin hala devam eden başarılı dizisi Çukur’u da bütün dünyaya lisanslama işlemlerini yapıyor. Ayrıca ajansın elinde TRT 1’de yayınlandığı dönemlerde tutkuyla izlenen bir dizi olan Hayat Şarkısı da var. ATV’nin geçen sezonlarda reyting rekorları kıran dizisi Kanatsız Kuşlar da dünyaya Inter Media ile açılıyor.

Bir Zamanlar Çukurova yeni sezon ne zaman başlayacak?

Başarılı dizinin final bölümü oldukça konuşulmuştu. Yeni sezonda nasıl bir hikayeye doğru ilerleyeceği seyirciler tarafından merakla bekleniyor. Bir Zamanlar Çukurova’nın Eylül ayında ekranlara geri dönmesi bekleniyor.

Aslıhan Karakoç

Aslıhan Karakoç

Lise eğitiminde tek başına dergi çıkaracak kadar yayıncılık sevdasıyla yatıp kalkan Aslıhan, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü .. devamı..
TRT 1 izle
Star Tv izle
NTV izle
TRT Haber izle
Haber Türk izle
CNN Türk izle
TRT Spor izle
Show Tv izle
Etiketler
Yorumlar