Camdaki Kız'daki Laz Kızı Alya Şahinler kimdir?

Camdaki Kız'daki Laz Kızı Alya Şahinler kimdir?
Rising Star müzik yarışmasına katılmıştır. Şarkıcılık yaparken bir yandan da oyunculuk eğitimi almıştır. Bir dönem Cem Yılmaz ile birlikte kısa bir reklam filminde rol aldı.

Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı eserinden beyazcama aktarılan Camdaki Kız dizisi yayınlandığı ilk günden beri reyting listelerinin en tepelerinde yer alıyor. Her bölümünde sürükleyici hikayeleriyle izleyicileri ekrana kilitliyor. Son bölümlerinde Hayri’ye gönlünü kaptıran ağzı bozuk ve pervasız tavırlarıyla dikkatleri üzerinde toplayan Laz Kızı’nı dizinin takipçileri merak ediyorlar.

Camdaki Kız'daki Laz Kızı Alya Şahinler kimdir?

13 Temmuz 1990 İstanbul Şişli ‘de dünyaya geldi. Aslen Slovevenyalıdır. Daha çocuk iken müziğe olan hevesi ve yatkınlığı belli olmuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Üniversite eğitimi devam ederken flüt ve klasik müzik eğitimi de almıştır. Dil eğitimi almak için Amerikaya gitmiştir, daha sonra yeniden Türkiye’ye geri dönmüştür. Galatasaray şampiyon olduğunda, şampiyonluk kutlamaları için beste yapmış ve sarı kırmızılı kulübün Türk Telekom Stadındaki şampiyonluk kutlamalarında sahne alıp şarkılar söylemiştir. 2019 Galatasaray Şampiyonluk Marşı ve Kupalara Layıksın Sen Şanlı Galatasaray  marşıyla adını geniş kitlelere duyurdu.  Böylece efsane futbl adamı Fati Terim olmak üzere bütün  Galatasaray taraftarının kalbinde taht kurmuştur. Yalnızlık Senfonisi, Gücün Varsa ve Kamyon gibi şarkıları da besteleyerek bu konudaki yetkinliğini ortaya koymuştur.

Rising Star'a katılmıştı

Daha sonra Avrupa’ya da müzik eğitimi almak için gitmiş ve görmüş olduğu eğitimi üzerine birçok dereceler almıştır. Televizyonda Rising Star müzik yarışmasına katılmıştır. Şarkıcılık kariyerini sürdürürken bir yandan da oyunculuk eğitimi almıştır. Bir dönem Cem Yılmaz ile birlikte kısa bir reklam filminde rol aldı. Öğretmen Kemal dizisinde de oyuncu olarak yer aldı.

Vay Hayri vay!

Camdaki Kız'daki hikayede sona doğru yaklaşılırken Hayri’nin hayatına katılan üçüncü kadın olan Laz Kızı kendisine yanlış yapılan hareketlere hiç müsamaha göstermiyor. Zaten bu huyunu da her zaman dile getiriyor. Nalan’ı ve Türkan’ı büyük bir dertten kurtaracak olan Laz Kızı, Hayri ile darmadağın ettiği lokantada tanışınca adeta yıldırım aşkıyla vuruluyor ve aralarında bir ilişki başlıyor. Rüyasının etkisiyle kendisini aldattığını Nalan’a da anlatan Türkan “Bir rüya gördüm, kocaman bir akrep var, ama Hayri de görmüyor akrebi..” dediği anlarda ekranda hemen Laz Kızı görünüyor ve izleyiciye büyük ip ucunu veriyor.Kitabın orjinalinde Hayri’nin Laz Kızı tarafından çocuklarının gözlerinin önünde vurulduğu belirtiliyor. Bakalım dizi romana sadık mı kalacak ya da senaristler farklı bir hikaye örgüsü mü oluştracak? Bu sorunun cevabını önümüzdeki ve sonraki haftalar da Perşembe saat 20.00’da Kanal D’de yayınlanacak yeni bölümlerde göreceğiz….

19-05-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar