Enes Batur’dan Dobra Dobra Açıklamalar!

Enes Batur’dan Dobra Dobra Açıklamalar!
Ünlü YouTuber Enes Batur katıldığı bir programda kendisiyle ve yaptığı işle  ilgili dobra dobra açıklamalarda bulundu. İşte Enes Batur'un o açıklamaları!

Sosyal medyanın en popüler isimlerinden biri olan ünlü YouTuber Enes Batur şu sıralar herkesin çok yakından tanıdığı belki çok fazla kızdığı, kıskandı belki de imrendiği biri. Enes Batur ya çok seviliyor ya da nefret ediliyor arada bir nokta yok. Çok sevenler onun gibi olmak isteyen gençler ve şu sıralar ‘Z’ kuşağı denen kitle. Nefret edenler ise ‘Z’ kuşağının ebeveynleri. Peki Enes Batur kim, kendini nasıl görüyor, neleri seviyor, nelerden hoşlanmıyor, para onun için çok mu önemli, arkadaşları var mı? Bütün bu soruların cevabını ünlü isim kendisi verdi. Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalındaki programa konuk olan Enes Batur birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Pes Etmeyi Seven Biri Değilim

Enes batur katıldığı programda Youtuber olmaya nasıl başladığını ve nasıl ilerlediğini anlatırken “YouTube ilk kurulduğunda takip etmeye başladım. Yurtdışından rastgele insanları takip ediyordum. Bir hafta boyunca izledim, sonra Türkiye’de bu işi yapan insanlar gördüm. O zaman en fazla 15 bin takipçisi olan hesaplar vardı. Ben de neden yapmayayım ki bu işi dedim. Çok istekliydim bu konuda. Tabi maddi imkansızlıklar vardı. Pes etmeyi seven bir insan değilim, çabaladım oldu. YouTube para için başlamak benim dönemimde imkansızdı. Şu anda giren insanların temel amacı o oluyor. Böyle bir sektör var ve para kazanmak için girilebilir. Ben bunu yanlış bulmuyorum. Sevdiğin işi yapınca para da kazanmalısın. Orayı eğlenmek için kullanıyordum. Aslında çok fazla arkadaşım yoktu ilkokulda lisede. Orada kendime yeni arkadaşlar edinmeye zorluyordum. İlk arkadaşım, yıllardır en yakın arkadaşım diyebileceğim insanı orada tanıdım. Asosyal miydim bilmiyorum. İstiyorsun ama olmuyordu. O zamanlar en büyük isteğim iyi bir arkadaş grubum olsun onlarla zaman geçireyim eğleneyimdi. Küçükken dış görünüşümü beğenmiyordum” ifadelerini kullandı.

Kendimi Eskimiş Gibi Hissettim

Enes batur açıklamalarında sosyal medyada yeni olan gençlerle kendi arasındaki rekabeti de anlattı. Enes batur “ben uzun süredir bu işi yaptığım için yeni başlayanlar bunu fark etmiyorlar. Sürekli içerik üretme savaşındasın ve sürekli rakiplerin artıyor. İşini de çok seviyorsun ama çok güzel bir iş yapsan bile ertesi gün başka bir şey yapman gerekiyor. Hayatın kısa olduğunu ve bu kısa sürede çok şey başarmaya inanan bir insan olduğum için zaman da çok hızlı geçiyor. Sosyal medyada ben yıllardır varım, çok takipçim var, izleniyorum ama şu anda bakıyorum bir anda başka bir yerden çıkan gençler çok hızlı şekilde geliyorlar. Bu beni biraz tedirgin ediyor açıkçası. Yeni gelen eskiyi biraz ezerek geliyor, ben de kendimi biraz eskimiş gibi hissettim ama gencim.

Sosyete Tayfasını Sevmiyorum

Başarısız olmaktan korkuyorum. Beni seven insanları hayal kırıklığına uğratmaktan korkuyorum. Ben kendime güvenen bir insanım. 99 kez hapsam da yüzüncüyü denerim. Bu yüzden başarısız olacağımı düşünmüyorum. Sosyete tayfasını sevmiyorum. Onlara iş yapmayı da sevmiyorum. Ben samimiyetten yanayım. İki yıllık İstanbul tecrüben içerisinde çok fazla içlerinde bulundum ve gerçekten nefret ettiğim kanısına vardım sosyetik insanlardan. Sosyetik derken Acun Ilıcalı, Ali Koç’tan bahsetmiyorum. Bizim sektörde bu işi yapan sosyal medyada olan kesimden bahsediyorum. Çıkar için arkadaşlık kuran insanlardan bahsediyorum” ifadelerini kullandı.

26-03-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar