Fatma Girik’in vasiyeti açıklandı! Mal varlığını iki kişiye bıraktı

Fatma Girik’in vasiyeti açıklandı! Mal varlığını iki kişiye bıraktı
Sinemanın duayen isimlerinden biri olan Fatma Girik dün vefat etti. Fatma Girik'in cenaze töreni ertelenirken vasiyeti açıklandı. Fatma Girik mal varlığını iki kişiye bıraktı.

Sinema dünyasının sevilen ismi Fatma Girik 79 yaşında vefat etti. Ünlü sanatçının vefatı sevenlerini yasa boğdu. Türkiye'nin en sevilen oyuncularından biri olan Fatma Girik Covid-19'a bağlı gelişen zatüre nedeniyle 24 Ocak saat 07.00'da tedavi gördüü hastanede hayatını kaybetti. Türkiye'yi ve sanat dünyasını yasa boğan Girik'in cenaze töreni ise hava şartları nedeniyle ertelendi. Bodrum'da defnedilecek Fatma Girik'in vasiyetini yazdığı da öğrenildi. Hürriyet'in haberine göre Fatma Girik mirasını iki kişiye bıraktı. Eşi Memduh Ün'ün yanına defnedilmek istediğini de belirttiği vasiyetindeki ayrıntılar ortaya çıktı. Fatma Girik mirasını kimlere bıraktı?

Fatma Girik mirasını iki kişiye bıraktı

Ünlü sanatçı Fatma Girik'in vefatının ardından vasiyeti ile ilgili bilgiler de ortaya çıktı. Yeşilçam'ın ve Türk Sineması'nın mavi gözlü sevilen ismi Fatma Girik 79 yaşında hayata veda etti. Yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle defin ve cenaze töreninde değişikliğe gidilen Fatma Girik'in mirasını iki Ahu'ya bıraktığı öğrenildi. Fatma Girik mal varlığını 12 yaşında çocuk esirgeme kurumundan alarak koruyucu ailesi olduğu manevi kızı Ahu Aşkar'a ve yeğeni Ahu Turanlı'ya bıraktı. Fatma Girik'in vefatının ardından merak edilen mirasının büyük bölümü bu şekilde kendi yazdığı vasiyet doğrultusunda iki kişiye verilecek. Fatma Girik ayrıca hazırladığı vasiyetnamede 2015 yılında vefat eden eşi Memduh Ün'ün yanında defnedilmek istediğini de belirtti.

Fatma Girik'in cenaze töreni ertelendi

Sanat dünyasının unutulmaz isimlerinden olan Fatma Girik'in cenaze töreni hava şartları nedeniyle ertelendi. Fatma Girik'in cenazesi İstanbul'da yapılacak törenin ardından uzun süredir yaşadığı Bodrum'a götürülecekti. Bir dönem Şişli Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Fatma Girik için Şişli Belediyesi'nde tören düzenlenecekti. Ardından Cemal Reşit Rey Salonu'nda ikinci bir tören yapılacaktı. Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından ise Fatma Girik'in naaşı defnedilmek üzere Bodrum'a götürülecekti. Fakat Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin törenlerin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.  

25-01-2022
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar