Ferdi Tayfur’un kızı şarkıcı Tuğçe Tayfur maneviyata yöneldi

Ferdi Tayfur’un kızı şarkıcı Tuğçe Tayfur maneviyata yöneldi
Tuğçe Tayfur ; ''Bu camia bana uygun değil. Mutsuzdum, şarkı söylemeyi çok seviyorum ama içinde bulunduğum sanat camiası maneviyatıma çok aykırı" dedi.

Tuğçe Tayfur sahneleri bıraktığını açıkladıktan sonra hayatında büyük değişiklikler yaptı.  Önce aralarının bozuk olduğu nişanlısı Burak Kalfa ile tekrar barışan Tayfur, Muharrem İnce’yi de etiketleyerek eşinin partisine vurgu yaptı.

Ferdi Tayfur’un kızı şarkıcı Tuğçe Tayfur maneviyata yöneldi

Arabesk’in kralı Ferdi Tayfur ve Yeşilçam’ın unutulmaz yıldızı Necla Nazır çiftinin şarkıcı kızı Tuğçe Tayfur  sahnelere çıkmayı bıraktığını şu ifadelerle sevenlerine duyurmuştu: "Sevgili dinleyicilerim, 18 yaşından beri bu işi profesyonel olarak yapıyorum biliyorsunuz ki. Çok anılar biriktirdim. Çok şey öğrendim. Yeri geldi eğlendim güldüm yeri geldi ağladım yeri geldi büyük kazıklar yedim yeri geldi haksızlığa uğradım, magazin dediğimiz şey belki de bu tarz işlerin en büyük bedellerinden biri... Ama bu süreçte istediğim her şeyi başardım. En büyük gururum babamın şarkılarını sizlerle birlikte hep bir ağızdan söyledim. Ama ben artık sahne almak istemiyorum. Bu işin bazı şeyleri bana ağır gelmeye başladı."

Tesettüre girdi

Tesettüre giren genç sanatçı  bu süreci şu ifadelerle anlattı;"Hiç kimsenin isteklerine göre kararlar vermiyorum. Kendi vermiş olduğum bir karar. Annemle istişare ettik. Çok uzun süredir de düşünüyordum ama söz verdiğim sahnelerim vardı. Onların bitmesini bekliyordum. Yılbaşıyla da bitti sahneler. Ocak ayı ile gelen teklifleri geri çevirmeye başladım. Biliyorsunuz annem ben çok küçük yaşlardayken maneviyatı ile ön planda olmaya başladı. Ergenlik dönemimle birlikte onun değişimini fark ettim. Her zaman onun hayatı cazip geliyordu bana açıkçası. Sanırım artık maneviyatım çok ağır basıyor. Şarkı söylemeyi çok seviyorum o ayrı bir şey ama o içkili ortamları artık kaldıramıyorum. Herkesin kendi yaşam şekli, tarzı kötü bir şey yoktur illaki ama bu zamana kadar da sonuçta o işten ekmek kazandım bir şey söyleyemem... Atıyorum bir şampanya gönderilmesi beni rahatsız ediyor artık. Bizim camiamızda bir katakulli var, ben artık kaldıramıyorum. Bu saatten sonra ne yapacağım bana da sürpriz olacak. Ben camia ile ilgili her şeyi komple kapatmak istiyorum. Çalışmaya alışmış bir insan olarak çalışırım mutlaka ama daha uygun, kafama daha yatan işler yaparak sanırım..."

Bu camia bana uygun değil

İçkili mekanlarda şarkı söylemenin inanlarıyla çeliştiğini ifade eden Tuğçe Tayfur ; ''Bu camia bana uygun değil. Mutsuzdum, şarkı söylemeyi çok seviyorum ama içinde bulunduğum sanat camiası maneviyatıma çok aykırı" dedi.

21-03-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar