Gülcemal 15 ülkeye satıldı

Gülcemal 15 ülkeye satıldı
Geçtiğimiz günlerde 13. Bölümüyle final yaparak ekranlara veda eden Gülcemal dizisi yurtdışında 15 ülkeye satılmayı başardı.

Geçtiğimiz günlerde final bölümü ile ekrana gelen ve Fox Tv ekranlarında yayınlanan Gülcemal dizisi yurt içinde beklediği başarıyı yakalamasa da dış ülkelere satılında yapımcısını oldukça mutlu etti. MF yapım tarafından hazırlanan ve kadrosunda birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı Gülcemal geçtiğimiz sezon sonuna doğru Fox Tv ekranlarında yayınlanmaya başlamıştı. Perşembe akşamları ekrana gelen dizi ne yazık ki ilk bölümden itibaren beklediği karşılığı seyirciden alamamış ve reytinglerde oldukça kötü sonuçlar almıştı. Bir süre dizinin toparlanacağı ve reytinglerinin düzeleceği beklenmiş ancak bu beklenti gerçekleşmemişti. Bunun üzerine yayıncı kanal Fox Tv dizinin ikinci sezon yayın onayına izin vermemiş ve dizinin 13. Bölümde ekranlara veda etmesine karar vermişti.

13. Bölümde Final Yaptı

Geçtiğimiz sezon MF yapım tarafından hazırlanan ve Fox Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Gülcemal dizisi oyuncu kadrosunda yer alan isimlerle oldukça dikkat çekmiş ve seyirci tarafından da merakla beklenmeye başlanmıştı. Ancak dizi yayınlanmaya başladıktan sonra seyirci tarafında beklediği karşılığı alamamıştı. Oyuncu kadrosunda Murat Ünalmış, Melis Sezen gibi ünlü isimlerin yer aldığı proje reytinglerde oldukça kötü sonuçlar almış ve bu yönüyle kanalını ve yapım şirketini hayal kırıklığına uğratmıştı. Bursa ve çevresinde başlayan çekimler daha sonra İstanbul’a taşınmıştı. Bir aşk ve intikam dizisi olarak kurgulanan yapımda Murat Ünalmış Gülcemal karakteri ile seyirci karşısına çıkarken Murat Ünalmış’a güzel ve başarılı oyuncu Melis Sezen eşlik etmişti. Ancak beklenen sonuçları alamayan dizi 13. Bölümle birlikte geçtiğimiz Perşembe akşamı ekrana ve seyirciye veda etmişti.

Yurtdışı satışları kazandırıyor

Öbür taraftan MF yapım tarafından hazırlanan Gülcemal dizisi her ne kadar Türkiye’de başarılı olamasa da yurtdılı satışları yönüyle oldukça başarılı oldu. Yapım şirketi MF Yapım’a yurtdışı satışlarından oldukça iyi kazandıran dizi 15 ülkeye satılarak oldukça başarılı bir dönem yaşadı. Dizi son olarak ise en geniş içerikli ikinci İspanyolca yayın yapan televizyon kanalı Telemundo’ya satıldı. Kanal diziyi hemen yayın akışına koydu ve yayınlamaya başladı. Dizinin 15 ülkeye satılması ve bu alanda başarılı olunması yapımcının Türkiye zararını da bir nebze olsun telefi etti.

15-07-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar
Etiketler