Hazal Kaya: Hoyratça atılan başlıklardan çekiniyorum

Hazal Kaya: Hoyratça atılan başlıklardan çekiniyorum
Güzel oyuncu Hazal Kaya uzun bir aradan sonra samimi açıklamalarda bulundu. Kadınlar gününe özel açıklamaları da olan Kaya, otosansür uyguladığını söyledi. İşte detaylar...

Güzel oyuncu Hazal Kaya hayatı ve çalışma koşullarıyla ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuşan Hazal Kaya kadınlar günü dolayısıyla kadınların ve bir kadın olarak kendinin yaşadığı ayrmcılıkları dile getirdi. Gence'nin "otosansür uyguladığınız oluyor mu?" sorusunu cevaplayan Kaya, "İster istemez... Çünkü hoyratça atılan başlıklardan ve bakışlardan çekiniyorum. Her gün aynı güçte hissetmiyorum kendimi ve evet, zaman zaman boyun eğiyorum" ifadelerini kullandı.

Erkekler kadar özgür değilim!

Kadın erkek eşitliğinden ve özgürlüğünden bahseden Hazal Kaya, erkekler kadar özgür müsün sorusunu şöyle cevapladı; "Değilim elbette. Hem de hiçbir alanda. Çünkü erkeklerin aksine benim özgürlüklerim tartışmaya açık. Ne yapacağımdan nasıl yapacağıma, ne giyeceğimden nereye-nasıl gideceğime, nerede konuşup nerede susacağıma ve hatta nerede güleceğime kadar belirlemek isteyen bir sistemle karşı karşıyayım. Aynı sistem nasıl görünmem gerektiğine dair de filtreler üretiyor. Döve döve ‘olunması gereken kadın’ kalıbına sokarken dışında kalanları farklılığından vurmaya çalışıyor. Bu şartlar altında özgürlükten bahsedebilir miyiz?"

Sette takoz olayı boyumla dalga geçme, aşağılama malzemesine dönüştü

Hazal Kaya'nın yıllar önce sette takoz kullandığını söylemesi çok konuşulmuştu. Kaya o haberlerle ilgili isyanını dile getirdi. Kaya,"Takoz, sette kullanılan teknik bir malzeme olmaktan çıkıp benim boyumla dalga geçme, aşağılama malzemesine dönüştü. O zaman da saçma ve komik bulup üstüme alınmamıştım, hâlâ da aynı şeyi hissediyorum. Bugün gelip “Best Model’e gidiyorum” dersem tartışabiliriz ama oyunculuğumu boyum üzerinden sorgulayamazsınız. Benim bütün bu saçmalıkta canımı sıkan şey, yaptığım işin başarısından, çabamdan, emeğimden bahsedilmeyip bunlardan bahsedilmesi" açıklamasında bulundu.

İlişkimiz çok sınandı

Oyuncu Ali Atay'la geçen yıl evlenen Hazal Kaya bir bebek dünyaya getirdi. Üç buçuk aylık olan Fikret Ali ismindeki bebekleri hakkında da konuşan Kaya evliliğini ve mutluğunu anlattı. Annelik duygusunu anlatan Kaya, "Benim yaşamayı çok istediğim bir duyguydu. Vücudum da izin verdi, her şey yolunda gitti. Tabii diğer yandan çok zor ve meşakkatli bir süreç" dedi. Hazal Kaya evliliği için şunları söyledi; "Aslında son iki buçuk sene bizim için zordu. Annem hastalandı, o iyileşti, teyzem hastalandı. Sonra teyzemi kaybettik. Büyük mutluluklarımızın arasında büyük hüzünler yaşadık. İlişkimiz çok sınandı. Çocuktan sonra ilk zamanlar da zordu tabii ama hep gördük ki bizim yol arkadaşlığımız çok güçlü. Birbirimize duyduğumuz sevgi de öyle."

08-03-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar