İlkim Karaca Cem Karaca filminin durdurulması için mahkemeye başvurdu

İlkim Karaca Cem Karaca filminin durdurulması için mahkemeye başvurdu
Bu sezonun en çok merak edilen sinema filmlerinden olan ve şu sıralar çekimleri yapılan Cem Karaca’nın Gözyaşları filmi mahkemelik oldu.

Bu sezonun en flaş yapımlarından biri olarak dikkatleri çeken ve sete çıkarak mekan çekimlerine başlayan Cem Karaca’nın Gözyaşları Filmi sinema severler tarafından heyecanla bekleniyor. Fikri Harika prodüksiyon ve Aytaç Medya tarafından ortaklaşa hazırlanan filmin cast çalışmaları uzun süre önce başlamış ve filmin başrolünde İsmail Hacısalihoğlu’nun yer alacağı kesinleşmişti. Yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu’nun yer alacağı filmin çekim ve yayın hakları ünlü sanatçı Cem Karaca’nın ailesinden alındığı belirtilmişti. Hata filmin senaryo danışmanları arasında ünlü sanatçının oğlu da yer almıştı. Ancak filmin çekimlerinin başlamasına kısa bir süre kala filmle ilgili şok bir gelişme yaşandı ve filmin çekim ve yayınının durdurulması için mahkemeye başvuruldu. Ünlü sanatçının son eşi İlkim Karaca tarafından mahkemeye başvurularak filmin durdurulması talep edildi.

İlkim Karaca’dan Mahkemeye Başvuru

Şu günlerde sinema sektörü ve magazin basınının en çok ilgi duyduğu konulardan birini Cem Karaca’nın Gözyaşları adlı filmin çekimlerinin durdurulması için mahkemeye başvurulması haberleri oluşturuyor. Başrolünde Cem Karaca olarak İsmail Hacısalihoğlu’nun yer aldığı filmin yapımcılığını Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya yapıyordu. Uzun süredir hazırlıkları süren filmin çekimlerinin durdurulması için Cem Karaca’nın son eşi İlkim Karaca mahkemeye başvurdu. İlkim Karaca Mahkemeye verdiği dilekçede “bir kişinin hayatı veya belli bir kesiti sinema filmine konu ediliyor ama yasal mirasçısı olan eşinden izin alınmadığı gibi film çekileceğine dair bilgi dahi verilmiyor. Bu hareket hukuken de ahlaken de uygun değildir. Merhum Cem Karaca’nın eşi olarak ömrünün son yedi yılında onun son nefesine kadar yanında olup menajeri ve her şeyini paylaştığı en yakını olarak iyi niyetli olmadığı apaçık ortada olan hukuk ve nezaket dışı bu davranış karşısında yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım” ifadelerini kullandı.

Yapım Şirketinden Cevap Geldi

Öbür taraftan filmin yapımcılığını üstlenen Fikri Haklar Prodüksiyon ve Aytaç Medya yapıtıkları açıklamada “filmimiz Cem Karaca’nın çocukluğundan başlayıp sürgün yıllarında vatandaşlıktan çıkarılmasının ardından 1987 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptığı dönemi kapsamaktadır. Bu süreçte Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca Filmimize danışman olarak katkı sağlamakta, bütün arşivini birinci elden bizimle paylaşmakta ve en başından beri destek olmaktadır. Cem Karaca’nın hayatının beyazperdeye aktarmak üzere çalışmalarımıza başlamadan önce gerekli izinler alınmış olup tüm yasal süreçler tamamlanmıştır. Filme konu tarihler dava açarak çekimlerin durdurulması için süreç başlatan İlkim Karaca’nın, Cem Karaca’nın hayatında olmadığı hatta Cem Karaca’yla tanışmadığı süreci kapsamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

26-08-2023
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar