Kalk Gidelim'de Azerbaycan mesajı sosyal medyayı salladı!

Kalk Gidelim'de Azerbaycan mesajı sosyal medyayı salladı!
TRT1 ekranlarında 22 Ekim Perşembe akşamı yayınlanacak olan “Kalk Gidelim” dizisi hepimizin göğsünü kabarttı ve 83 milyon Türk halkının duygularına tercüman oldu.

TRT1’in seviyeli komedi dizisi Kalk Gidelim'de Azerbaycan mesajı sosyal medyayı salladı. 4. Sezonuna gün değişikliği yaparak devam eden aile dizisi bu sefer izleyicisini gururlandırdı ve ağlattı. Haftalardır devam eden kardeş Azerbaycan’ın bağımsızlık mücadelesine destek veren Türk halkının hislerine tercüman olan Seyfettin Dal karakterinin Azerbaycan için söylediği sözler sosyal medyada bir anda TT oldu. İşte o sözler…

Kalk Gidelim'de Azerbaycan mesajı sosyal medyayı salladı!

TRT1 ekranlarında 22 Ekim Perşembe akşamı yayınlanacak olan “Kalk Gidelim” dizisi hepimizin göğsünü kabarttı ve 83 milyon Türk halkının duygularına tercüman oldu. Dağlık Karabağ işgali nedeniyle Ermenistan’a savaş açan kardeş Azerbaycan’ın bağımsızlık mücadelesine destek veren dizide başrol oyuncusu Ufuk Özkan’ın canlandırdığı Seyfettin Dal karakterinin Azerbaycan için söylediği sözler sosyal medyada bir anda gündem oldu.

İşte o sözler:

Seyfettin Dal, aile meclisinde yaptığı konuşmayla bir anda popüler oldu. İşte hepimizi heyecanlandıran o sözleri bizler de gururla paylaşıyoruz: “ Misal şimdi tamam aynı devletiz belki ama aynı milletiz, canımız kanımız Azerbaycan’ımız, kardeşlerimiz bir mücadele veriyor, niye? Toprağını işgalden kurtarıyor? Gayrık yeter diyor. Tarih değişiyor mu hayır, zaman ve yer değişiyor ama tarih değişmiyor. Türk 1920 de de vatanını savundu, şimdide savunuyor. O yüzden davasında haklıdır kardeşlerimiz. Aha bunu da bütün dünya böyle okusun. Bitti!

Tüylerim diken diken oldu!

Çekimler sonrasında duygularını öğrenmek istediğimiz Ufuk Özkan şu cümlelerle aslında gerekli yerlere mesaj da vermiş oldu. “Kariyerimde en çok etkilendiğim sahnelerden birini çektim. Senaryoyu okuduğumda tüylerin diken diken oldu. Sahneyi çektikten sonra bir süre etkisinden kurtulamadık” canlitv olarak Ufuk Özcan’a teşekkür ediyoruz.

Ufuk Özkan, Mehtap Bayri, Ayça Varlıer, Erkan Sever, Aslı Omag, Hayrettin, Dilara Gül Demiral, Alper Saylık gibi usta oyuncuların başrolleri paylaştığı Kalk Gidelim, yeni bölümüyle Perşembe akşamı TRT1 ekranlarında. Keyifli seyirler

Ufuk Özkan Kimdir?

1975 Almanya doğumlu oyuncu 12 yaşında Türkiye'ye gelerek Samsun’a yerleşti. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Ufuk Özkan, Çiçek Taksi isimli dizi ile kariyerine başladı. Zengin Kız Fakir Oğlan, Türk'ün uzayla İmtihanı, Geniş Aile, Napcaz Şimdi, SüpüRRR, Cesaretin Var Mı Aşka, Benim Annem Bir Melek, Ayda, Güzel Günler, Emret komutanım, Çiçek Taksi ve Kızlar Yurdu gibi yapımlarda görev aldı.

Ödülleri:

2010 – 1. İsmail Cem Televizyon Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) – Geniş Aile

2010 – 37. Altın Kelebek TV Yıldızları Ödülleri – En İyi Erkek Oyuncu (Komedi) – Geniş Aile

 

22-10-2020
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar