Mahkum’a Veda Eden Talat Bulut Genç Oyuncuları Eleştirdi

Mahkum’a Veda Eden Talat Bulut Genç Oyuncuları Eleştirdi
Mahkum’a ölerek veda eden usta oyuncu Talat Bulut magazin muhabirlerine çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Talat Bulut gay rolü oynayabileceğini belirtti.

Yasak Elma’dan ayrıldıktan sonra bir süre dinlenen ve ardından Fox Tv ekranlarında yayınlanan Mahkum dizisinde 10 bölüm konuk oyuncu olan başarılı ve usta isim Talat Bulut Mahkum’un son bölümünde ölerek diziye veda etti. Dizide marjinal ve psikopat bir iş adamı ve mafya liderini canlandıran Talat Bulut Mahkum’da o kadar çok sevildi ki seyirciler bir anda yıllardır rol aldığı Yasak Elma’daki karakterini bile unuttular. Mahkum’da sinyor olarak seyirci karşısına çıkan başarılı oyuncu diziden ayrıldıktan sonra sevenlerinin yoğun mesajıyla karşılaştı. Yeni projesi henüz belli olmayan usta isim geçtiğimiz gün Nişantaşı’nda magazin muhabirleriyle ayak üstü sohbet etti. Talat Bulut sorulan sorulara cevap verirken son dönemdeki genç oyuncuları eleştirdi. 66 yaşındaki oyuncu ayrıca geçtiğimiz günlerde Cüneyt Arkın tarafından dillendirilen gay rolünde oynamam şeklindeki açıklamayı da yorumladı.

Genç Oyuncular Şımarık

Son olarak Mahkum dizisinde Sinyor karakterine hayat veren bu rolle adından bir kez daha söz ettiren usta isim Talat Bulut Nişantaşı’nda görüntülendi. Usta oyuncu magazin muhabirleriyle ayak üstü sohbet etti ve sorulan sorulara cevap verdi. Usta isim genç oyuncularla ilgili bir soruya cevap verirken “televizyonda seyrettiğim oyuncuları arayıp tebrik ediyorum. 3 gün sonra beni görüp, merhaba, demiyorlar. Bunlardan çok sıkıldım. Onun için şu oyuncuyu çok beğeniyorum demeyeceğim. Biraz şımarıklık var. Bir popülarite yakalamışsa onu oyunculuk başarısı olarak algılıyor. Meşhur olmak, popüler olmak adına değil, yeteneğimi, yaratıcılığımı nasıl geliştirebilirim diye yapmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Gay Rolünü Oynar mı?

Usta oyuncu ayrıca geçtiğimiz günlerde Cüneyt Arkın tarafından dile getirilen ve usta ismin asla bir gay rolü oynamam şeklindeki açıklamasını da değerlendirdi. Talat Bulut “nasıl algılar yaratacağını bilemediği için aslında o kendimi savunma biçimi. Dünya standartlarında bir iş düşünüyorsan, bu işe bakış açını çok uluslararası bir platforma oturtuyorsun. Ben oynamam demek çok zor. Bir gay rolü geliyorsa ben onu becerebileceksem oynarım. Ret biçimim seyirci bunu farklı algılar değildir. Ben o rolü gerçekten becerebilecek miyim, mesele o. Seyirci bunu nasıl algılar, aman ben bu işi reddederim yanlış düşünce” ifadelerini kullandı. Usta oyuncu ayrıca mesleğini çok sevdiğini dile getirdi.

28-05-2022
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar