Menajerimi Ara'da giymişti o kıyafet mahkemelik oldu!

Menajerimi Ara'da giymişti o kıyafet mahkemelik oldu!
Oyuncu Burçin Terzioğlu'nun Menajerimi Ara dizisinde giydiği kıyafet davalık oldu. Kıyafetin tasarımını yapan modacı suç duyurusunda bulundu.

Star Tv'de yayınlanan Menajerimi Ara dizisinde giyilen kıyafet yargıya taşındı. Kıyafetin tasarımcısı ünlü modacı modacı Rufat İsmayil, "İtibar kaybı yaşadım" diyerek suç duyurusunda bulundu. Menajerimi Ara dizisi, her hafta farklı bir ünlü ismin konuk olduğu ve o isim üzerinden bölüm senaryosunun planlandığı bir dizi. Son dönemin ses getiren dizilerinden biri olan Menajerimi Ara'da geçen haftalarda konuk oyuncu olarak Burçin Terzioğlu yer almıştı. Ünlü oyuncu Terzioğlu'nun dizide giydiği turuncu renkli kıyafet tasarımcısı tarafından yargıya taşındı.

Menajerimi Ara'nın olaylı elbisesini ünlü isimler taşımıştı

Burçin Terzioğlu'nun Menajerimi Ara dizisinde giydiği kıyafetin tasarımcısı Rufat İsmayil, tasarladığı kıyafetin izinsiz kullanıldığı ve dizide kıyafetin aşağılandığını belirtti ve itibar kaybı yaşadığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Sabah gazetesinin haberine göre, dünyada birçok ünlü isme kıyafet tasarlayan ünlü modacı Rufat İsmayil, söz konusu elbisenin birçok kez farklı ünlü isimlerin üzerinde görüldüğünü belirtti. İsmayil, suç duyurusu kapsamında savcılığa verdiği dilekçede, elbisenin Fashion Week'te ünlü manken Coura Sasha tarafından giyildiğini ve özel bir tasarıma sahip olduğuna dikkat çekti.

Rufat İsmayil şikayetçi oldu

Rufat İsmayil'in verdiği dilekçede Menajerimi Ara dizisi ile tekrar gündeme gelen elbisenin daha önce bir dergi kapak çekiminde ünlü manken ve şarkıcı Ayşe Hatun Önal'ın üstünde olduğu da belirtildi. Ortalığı karıştıran elbisenin tasarımcısı İsmayil, elbisenin kendisinden izin alınmadan kullanıldığı, senaryo geriği reyting uğruna eserinin kötülendiği, aşağılandığı ve bu şekilde kendinin itibar kaybı yaşadığını belirtti ve şikayetçi oldu. Maddi ve manevi kayıp yaşadığını belirten İsmayil'in dilekçesi işleme alındı ve soruşturma başlatıldı.

Menajerimi Ara dizisinde senaryo gereği kıyafet beğenilmemişti

Menajerimi Ara dizisinde Burçin Terzioğlu söz konusu elbiseyi senaryo gereği bir ödül töreninde giyiyor ve beğenilmiyor. Dizide senaryo gereği elbisenin beğenilmemesi ve oyuncuya değiştirmesi için baskı yapıldğı sahneler yer alıyordu. Menajerimi Ara 8. Bölümde senaryo gereği Burçin Terzioğlu'nun kendi tasarımı olarak gösterilen elbise menajer tarafından beğenilmemiş ve kıyafet değişikliği yapılmıştı.

27-11-2020
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar