Nebahat Çehre o rollerden bıktı

Nebahat Çehre o rollerden bıktı
Ünlü oyuncu Nebahat Çehre son dönemde ekranda olmayan ünlülerden. Ekranda olmama nedenini açıklayan Nebahat Çehre o rollerden bıktığını söyledi.

Ekranların aranan yüzlerinden biri olan Nebahat Çehre uzun zamandır herhangi bir projede yer almıyordu. Yaşına göre koruduğu formu ile beğenilen Nebahat Çehre bir yatak firmasının reklam yüzü oldu. Ekranların eskimeyen dizisi Aşk-ı Memnu'daki rolüyle akıllarda kalan Nebahat Çehre dizi projelerinde uzun süredir yer almıyor. Hürriyet gazetesinden Sayit Durmaz'a konuşan Çehre 'anne' rollerinden bıktığını söyledi. Yeşilçam'dan bugüne başarılı bir şekilde oyunculuğa devam eden Nebahat Çehre'nin o rollere isyanının nedeni ne?

Nebahat Çehre hangi rolde oynamak istiyor?

Yeşilçam'ın efsane oyuncularından biri olan Nebahat Çehre kendisine uyan bir tarz olursa ekrana döneceğini belirtti. Neden ekranda olmadığı sorusunu da cevaplayan Nebahat Çehre, "Klasik anne tipinden çıkmak istiyorum" dedi. Sıra dışı roller istediğini söyleyen Nebahat Çehre, "Bana uyan tarzda rol çıkarsa ekrana döneceğim, yoksa bu şartlarda dönmeyi düşünmüyorum. Ben değişik karakter istiyorum. Klasik anne tipinden çıkmak istiyorum. Tabii anne yaşındayım ama o anlamda söylemiyorum. Bizim yaştaki kadınların toplumda ne kadar faydalı olan meslekleri var değil mi? Klasik evde oturan, gelini ile oğluna hâkimiyet kuran anneden artık bıktım. Sıra dışı roller istiyorum" ifadelerini kullandı.

Nebahat Çehre kaç yaşında?

Birçok başarılı yapımda yer alan Nebahat Çehre artık değişiklik istiyor. Çehre son günlerde Tutku Yatak markasının ekran yüzü olmuştu. Nebahat Çehre'nin yaşıtlarına göre koruduğu fit vücudu ve bakımlı halleri hayranlarının takdirini kazanıyor. Yatak reklamlarında da Nebahat Çehre'nin bakımlı hallerini korduğu görülüyor. Çehre 15 Mart 1944 yılında dünyaya geldi. 77 yaşında olan başarılı oyuncu artık farklı rollerde olmak istediğini söyledi. Usta oyuncu Nebahat Çehre'ye tatil planları da soruldu. Çehre, "Ayda 100 bin lira istiyorlar yazlık yerlerdeki evlere. Benim yazlığım yok. En güzeli arkadaşın yazlığı, en güzel tekne arkadaşın teknesi" ifadelerini kullandı. Nebahat Çehre Kanal D'de yayınlanan Aşk-ı Memnu ve Muhteşem Yüzyıl başta olmak üzere birçok dizi projesinde yer almıştı. Usta oyuncu Çehre'nin yeni sezonda ekranda olup olmayacağı ise marak ediliyor.

15-05-2021
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar