O kanalda dizilerin yayın saatleri değişti

O kanalda dizilerin yayın saatleri değişti
Televizyon kanalları yayın saatlerine Ramazan ayarlaması yaptı. Bu nedenle birçok dizinin de yayın saati değişti. O kanal ise tüm dizilerinin yayın saatlerini değiştirdi…

Reyting mücadelesi veren televizyon kanalları yayın saatlerine Ramazan güncellemesi yaptı. Ramazanla birlikte değişen televizyon izleme alışkanlıklarına göre yayın planlamaları yapıldı. Birçok kanal özellikle iftar saatlerine denk gelen yayınları için değişiklikler yaptı. Fox Tv ise en çok izlenen yayınlar olan diziler için güncellemeye gitti. Reyting mücadelesinin kıyasıya verildiği haftalık dizilerin saatleri değişti. Fox Tv'de yayınlanan Yasak Elma, Evlilik Hakkında Her Şey, Mahkum ve Aşk Mantık İntikam dizilerinin saatleri yarım saat ertelendi. Fox Tv'de her akşam saat 20.00'da başlayan dizilerin yayın saati 20.30 olarak değiştirildi.

Fox dizilerine Ramazan ayarı

Fox Tv dört iddialı diziyle reyting yarışını sürdürüyor. Pazartesi akşamları Yasak Elma dizisi, Salı akşamları Evlilik Hakkında Her Şey, Perşembe akşamları Mahkum ve Cuma akşamları Aşk Mantık İntikam dizileri Fox Tv ekranından seyirciyle buluşuyor. Birçok başarılı ismi buluşturan dizileri takip edenler yayın saatlerindeki değişikliği merak ediyordu. Fox Tv dizilerin yayın saatlerinde değişikliğe giderek iftar sonrası seyirciyi ekranda tutmayı hedefliyor. Bu nedenle dizilerin başlama saatleri saat 20.00'dan 20.30'a çekildi. Yasak Elma takipçileri bu akşam saat 20.30'da dizinin yeni bölümünü izlemeye başladı.

Kanallardan yayınlarına Ramazan düzenlemesi

Fox Tv gibi birçok kanal da yayınlarında Ramazan planlaması yaptı. İftar ve sahur saatlerine özel programların yanı sıra devam eden yayınlarda da saat düzenlemesine gidildi. Kanal 7 de Emanet ve Yemin gibi çok izlenen dizilerinin yayın saatlerini değiştirmişti. Ramazan ayının girmesiyle birlikte Emanet ve Yemin dizileri Kanal 7'de saat 20.00'da yayınlanmaya başlandı. Kanallar dijital platformların ortaya çıkmasıyla kan kaybediyor. Birçok proje ile sezona başlayan kanallar seyirciyi tutabilmek için yeni projeleri peş peşe sıralıyor. Büyük bir yarışın olduğu dizilerde öne geçmek için genellikle gün değişikliğine gidilse de Ramazan dolayısıyla bu kez saat değişikliği yapıldı. Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da akşam maç saatlerine Ramazan güncelemesi yaparak maçları 20.30'a çekti.

04-04-2022
Yazar Hakkında
Metin Caba

Metin Caba

Belgesel, dizi, sinema, televizyon programlarında çeşitli görevler alan Metin Caba, uzun süredir medya sektöründe yer çalışmalar yapıyor. C .. devamı.. mail
Yorumlar