Rasim Öztekin'in kaybı medyayı fena sarstı

Rasim Öztekin'in kaybı medyayı fena sarstı
Magazin Gazetecileri Derneği için hazırlanan Mart ayı raporuna göre mart ayında vefat eden Rasim Öztekin ile çok sayıda haber yapıldı.

Türk tiyatrosunun en önemli isimlerinden birisi olan Rasim Öztekin vefatıyla herkesi sarstı. Usta oyuncunun ani ölümü en çok da medyayı da sarstı. Medya Takip Merkezi’nin Magazin Gazetecileri Derneği için hazırladığı Mart ayı sonuçlarına göre mart ayında vefat eden Rasim Öztekin ile çok sayıda haber yapıldı. İzleyici Rasim Öztekin ile ilgili açıklanan raporu merak ediyor. Şimdi detaylar

Rasim Öztekin'in kaybı medyayı fena sarstı

Kısa adı MTM olan Medya Takip Merkezi her ayın sonunda bir rapor yayınlar. Bu raporda magazin ve sanat camiasında son bir ayda gündemi oluşturan gelişmeler ve en çok konuşulan isimler açıklanır. İşte 2021 yılının Mart ayında ünlülerin yaşadığı olaylar ve konuşulan başlıklar hayli ilgi çekiciydi. Çok önemli gelişmelerin yaşandığı Mart 2021’de en önemli olaylardan biri de şüphesiz usta oyuncu Rasim Öztekin’in zamansız kaybı idi.

Rasim Öztekin’i kaybettik

Bir asırdır devam eden ve Kel Hasan Efendi'den İsmail Dümbüllü'ye, Münir Özkul’dan Ferhan Şensoy'a devredilen, Geleneksel Tiyatro’nun en önemli simgesi Kavuk, 5. Temsilci olarak Rasim Öztekin’de bulunuyordu. Ölmeden önce Kavuk’u 6. sahibi olan Şevket Çoruh’a devreden Rasim Öztekin, emaneti 2016’da Ferhan Şensoy’dan almış ve 4 yıl şerefle taşımıştı.  14 yıl önce kalp yetmezliği teşhisi konulan ve sahneye çıkması yasaklanan Rasim Öztekin, kalp krizi sonucu 62 yaşında vefat etti. Geniş Aile dizisinin Kuddusi’si, Çalgı Çengi filminin Bünyamin’i, Seksenler dizisinin Fehmi’si usta oyuncu Rasim Öztekin vefat ettiği mart ayı boyunca tam 70 bin 754 haberde anıldı.

Mart ayında yaşanan diğer gelişmeler

Hukukçu kişiliğini konuşturan gazeteci Müge Anlı, çözdüğü vakalarla Mart ayında 4 bin 568 habere adını yazdırdı. Genç yaşta şöhret olan ancak garip çıkışlarıyla şöhreti taşıyamayan Aleyna Tilki de gündemi en çok işgal edenlerden biriydi. Genç yetenek, Demet Akalın’ın yaptığı “Dünya starı olacağım dedi, çocuk dizisinde oynuyor” açıklamasıyla toplam 2 bin 650 habere konu oldu. Her yaptığı olay olan usta komedyen Cem Yılmaz ise yaşanan bir yangın sonucu Mart ayında 2 bin 457 haberde yer alarak yine kendisinden söz ettirmeyi başardı.

17-04-2021
Yazar Hakkında
Osman Nuri Bahadır

Osman Nuri Bahadır

Tokat- Zile’de doğdu. 1994 yılında Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenliğinden mezun oldu. Türkiye'nin her bölgesinde 25 .. devamı.. mail
Yorumlar