Sanatçı Umut Akyürek’in Babası Vefat Etti!

Sanatçı Umut Akyürek’in Babası Vefat Etti!
Türk Sanat Müziği şarkıcısı Umut Akyürek bugün babasını kaybetti. Umut Akyürek kaybından dolayı sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı.

Ünlüler dünyasından sık sık hastalık, ayrılık ya da vefat haberlerini bu sayfalardan sizlere bildiriyoruz. Ne yazık ki bizde bu tür haberleri verirken üzülüyor ve en az bu olayları yaşayanlar kadar acı çekiyoruz ama hayatın içinde mutluluk, sevinç kadar üzüntü ve ölümün de olduğunu biliyoruz. İster istemez hayatın akışında olan her şeyi yaşıyoruz insan olarak. Bugün yaşanan bir acı haber ise Türk sanat Müziği şarkıcısı Umut Akyürek’i derinden üzdü. Şarkıcı Umut Akyürek’in babası 75 yaşındaki Gündüz Akyürek bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Babasının acı kaybıyla sarsılan ve derin üzüntü içinde olan şarkıcı Umut Akyürek babasının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu ve acı kaybını sevenleriyle paylaştı. Umut Akyürek’in babasının kaybetmesi magazin basınında ve sosyal medyada yer alırken sevenleri ünlü isme başsağlığı mesajlarını iletti.

Babam Acıların Dindi!

Şarkıcı Umut Akyürek bugün babasını kaybetti. 75 yaşında hayata veda eden ünlü şarkıcının babası Gündüz Akyürek bir süredir tedavi görüyordu. Ünlü isim babasını kaybetmesi dolayısıyla sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Umut Akyürek paylaşımında “ahh benim garip babam acıların dindi. Yattığın yer incitmesin. Mekanın cennet olsun koca Arnavutum. Allah Rızası için babacığım ve cümle ölmüşlerimize Fatiha-ı Şerif okumanızı istirham ederim” ifadelerini kullandı. Ünlü ismin bu paylaşımının ardından pek çok seveni Umut Akyrek’e başsağlığı mesajlarını iletti. Ünlülerin vefat haberlerini duyuran şarkıcı Onur Akay’da sosyal medya hesabından Umut Akyürek’in babasının vefat haberini duyurdu. Akay paylaşımında “değerli sanatçı dostum Umut Akyürek babası Gündüz Akyürek’i kaybetti. 75 yaşında hayata gözlerini yuman CHP Sapanca eski ilçe başkanlarından Gündüz Akyürek’in cenazesi bugün ikindi namazında Sapanca Yanık Camiinden kaldırılacaktır. Başta canım arkadaşlarım Umut, Berat ve Fulden Akyürek olmak üzere tüm ailesine başsağlığı diliyorum, nur içinde yatsın inşallah” ifadelerini kullandı. Bizde Umut Akyürek’in babasına Allah’tan Rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Umut Akyürek Kimdir?

12 Temmuz 1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen umut Akyürek ilk orta ve lise eğitimlerinin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olmuştur. Türk Sanat Müziği şarkıları seslendiren Umut Akyürek kendisi gibi müzisyen olan Oktay Ertuğrul ile evlidir.

19-01-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar