TRT Dijital Ne Zaman Açılıyor?

TRT Dijital Ne Zaman Açılıyor?
Türkiye’de yayın hayatına başlayacak olan TRT Dijital çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Peki TRT Dijital ne zaman yayına başlayacak?

Türkiye’de yayın yapan pek çok internet yayın platformu yeni içerik üreterek ve kütüphanelerinde var olan birbirinden ilginç ve iddialı binlerce yapımla seyircisinin ve abonelerinin beğenisini kazanmaya çalışıyor. Dünyanın en çok aboneye sahip internet yayın platformlarından az sayıdaki abonesiyle yayın yapan platformlara kadar pek çok platform yayın yaparken bunlara ilerleyen zamanlarda yenilerinin de eklenmesi bekleniyor. Halen hazırlıklarını bütün hızıyla ve iddiasıyla sürdüren TRT Dijital’de yakında yayına başlayarak seyircinin karşısına çıkacak. Şu ana kadar pek çok yapım şirketiyle içerik anlaşmaları imzalayan ve halen çekimleri devam eden pek çok yapımla tüm dikkatleri üzerine çeken TRT Dijital’in ne zaman yayın hayatına başlayacağı merak konusu oldu. Uzun süredir yayına başlamak için net bir karar veremeyen yeni platformun oldukça iddialı hazırlandığı biliniyor.

Pek Çok Yeni İçerik Çekimleri Devam Ediyor

TRT Dijital için uzun zamandır devam eden yoğun bir hazırlık süreci halen devam ediyor. Oldukça iddialı hazırlanan ve halen yayında olan internet yayın platformlarına ciddi bir rakip olarak yayın hayatına başlaması beklenen kanalın sadece Türkiye’de değil tüm dünyada seyirci toplamaya çalışacağı öğrenildi. Halen çekimleri devam eden ya da tamamlanan TRT Dijital’in kütüphanesinde bulunacak orijinal içerikler arasında,

-          Mevlana

-          Son Gün

-          Akif

-          Şebeke

-          Modern Doğu Masalları

-          Biltmore Oteli Cinayeti

-          Eyvah Ramazan Bey

-          adaleTT

-          Şanzelize Düğün salonu

-          Yeşil Deniz Milenyum

-          Derin Mor ve

-          Serhat bulunuyor.

TRT Dijital Ne Zaman Açılacak?

TRT Kurumu bünyesinde yayın yapacak olan ve Türkiye’deki internet yayın platformları arasında iddialı bir yerde bulunmak isteyen TRT Dijital’in açılışına dair resmi bir açıklama yapılmasa da platformun yayına başlaması sayılı günlerin kaldığı konuşuluyor. İlk olarak 10 Şubat tarihinde görkemli bir törenle açılması beklenen platform 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş depremleri sebebiyle ertelenmişti. Halen yeni tarih belirtilmezken açılış için ise hazırlıklar sürüyor. Yayınlanacak her içeriğin birer dakikalık tanıtımının yayınlanacağı açılış gecesinin tarihi konusunda ise kesin olmamakla birlikte Mart ayı sonu ya da Nisan ayı ortası düşünülüyor.

22-03-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar