Ünlü İsimlerden Orman Yangınları İçin Anlamlı Mesajlar

Ünlü İsimlerden Orman Yangınları İçin Anlamlı Mesajlar
Ülkenin pek çok noktasında peş peşe başlayan ve ormanları ateş cehennemine çeviren yangılar sebebiyle pek çok ünlü isim mesajlar yayınladılar.

Son günlerde ülke gündemin ana konusu olan orman yangınları ne yazık ki tüm yurdu derin bir üzüntüye sevk etti. Birçok farklı noktada çıkan yangınlar ne yazık ki tüm müdahalelere rağmen rüzgarında etkisiyle yayıldı ve kontrolden çıkarak büyük zararlara sebep oldu. Kimi noktalarda yerleşim yerlerine sıçrayan ve insanların da hayatını kaybetmesine sebep olan yangınlar sebebiyle pek çok ünlü isim sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunarak üzüntülerini dile getirdiler. Pek çok ünlü isim yaşanan olayların da etkisiyle duygusal ve sitemli mesajlar yayınlayarak biran önce bu günlerin geçmesini temenni ettiler.

Ünlülerden Peş Peşe Masajlar Geldi

Yaz sıcaklarının da atmasıyla birçok noktada başlayan yangınlar ülkemizin en büyük değerlerinden olan ormanlarımızı ne yazık ki esir almış durumda. Yaşanan yangınlar sebebiyle bir çok ünlü isim birlik ve beraberlik dolu mesajlar yayınladılar. Ünlü şarkıcı Ebru Yaşar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “ülkemizin dört bir yanında aynı anda çıkan orman yangınlarında vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, daha fazla canlının etkilenmemesini temenni ediyorum. Yangınlarla mücadele eden tüm gönüllülere ve kamu görevlilerine kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı. Ünlü şarkıcı Tarkan paylaşımında “ülkemizin birçok noktasında meydana gelen orman yangınlarını üzüntü ve endişeyle takip ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar, söndürme çalışmalarında canla başla çalışan ekiplere ve herkese kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ülke Birlik Oldu

Orman yangıları sebebiyle yayınlanan mesajlardan birini de ünlü şarkıcı Hadise’den geldi. Hadise masajında “ülkemizin birçok yerinden gelen orman yangını haberleri içimizi yakıyor. Umarım daha fazla zarar görmeden biran önce kontrol altına alınır. Yangından etkilenen herkese geçmiş olsun” ifadelerini kullandı. Şarkıcı Hakan Altun mesajında “Türkiye yanıyor. İnsanlar ölüyor. İçimiz yanıyor. Allah aşkına bir şeyler yapın” derken yine şarkıcı Haluk Levent “Manavgat, Adana, Osmaniye, Mersin, şimdi de Marmaris. Bu nasıl kötü bir gün” ifadelerini kullandı. Herkesin birlik beraberlik içinde olduğu bu günde bizde yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Umarız biran önce ülkenin ormanlarını saran yangınların söndürülür.

31-07-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar