Uyanış Büyük Selçuklu Dizisine İki Bomba Oyuncu

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisine İki Bomba Oyuncu
TRT 1 ekranlarında seyirciyle bululan ve Akli Film tarafından hazırlanan Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan için cast çalışmaları devam ediyor.

Geçen sezon TRT 1 ekranlarında pazartesi akşamları ekrana gelen ve sezonun en dikkat çekici yapımlarından olan ve pazartesi akşamları en çok seyredilen dönem dizisi Uyanış Büyük Selçuklu sezon sona ererken büyük bir karar alarak dizinin konsept hikayesini değiştirmişti. İlk sezonda Sultan Melikşah ve Sencer’in hikayesine odaklanan dizi ikinci sezonda radikal bir kararla geriye gidişle Sultan Alparslan dönemini anlatacağını seyirciye duyurmuştu. İlk zamanlar bu büyük değişiklik seyirci tarafından tepkiyle karşılansa da şu sıralar yapım şirketi Akli Film yeni konsept için cast çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Birçok oyuncusu belli olan dizide şimdi de iki oyuncu daha belli oldu. Dizinin belli olan oyuncularının ise şimdiden binicilik, kılıç kullanma ve yakın dövüş konularında ders almaya başladıkları öğrenildi.

İki Oyuncu Daha Geldi

Sezonun merakla beklenen ve geçen sezon aldığı reytinglerle kanalını mutlu eden Uyanış Büyük Selçuklu, Sultan Alparslan konseptiyle ekrana gelmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Akli Film tarafından hazırlanan dizide daha önce belli olan oyuncular Barış Arduç, Fahriye Evcen, Mehmet Özgür, Mim Kemal Öke, Zeynep Özder ve Olcay Kavuzlu’ya ek olarak Erdinç Gülener ve Barış Bağcı’da eklendi. İki usta oyuncunun eklenmesiyle castın büyük oranda tamamlandığı dizinin son hazırlıklarının ardından yakında sete çıkacağı öğrenildi. Bu arada Erdinç Gülener’in dizide Sultan Alparslan’ın babasını canlandıracağı öğrenildi.

Erdinç Gülener Kimdir?

Yakında Uyanış Büyük Selçuklu dizisiyle ekrana gelecek olan başarılı oyuncu Erdinç Gülener 26 Ocak yılında İzmit’te dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan mezun olmuştur. Oyuncu okuldan mezun olduktan sonra pek çok tiyatro oyununda, dizide ve filmde rol almıştır. Bu yapımlardan bazıları şunlardır.

-          Kuşlarla Yolculuk

-          Eşkıya dünyaya Hükümdar olmaz

-          Çukur

-          Bir Deli Sevda

-          Kertenkele

-          Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

-          Kurtlar Vadisi Pusu

-          Bu İşte Bir Yalnızlık Var

-          Ben Onu Çok Sevdim

-          Canan

-          Yeni Evli

-          Ustalar, Alimler ve Sultanlar

06-08-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar