Çukur'un Akın Koçovalı'sı nihayet belli oldu! Burak Dakak Çukur'da!

Çukur'un Akın Koçovalı'sı nihayet belli oldu! Burak Dakak Çukur'da!
Show Tv'nin reyting rekorları kıran dizisi Çukur'da bir süredir adı geçen Akın Koçavalı karakterini ünlü oyuncu Burak Dakak canlandıracak. İşte Burak Dakak ile ilgili bilinmeyenler

Show Tv’nin gün birincisi dizisi Çukur’un Akın Koçovalı’sı Burak Dakak kimdir? Burak Dakak hangi dizilerde oynadı? Kaç yaşında ve nereli? Evet, günün en çok merak edilen soruları bunlar. Binlerce kişi bu soruların yanıtlarını merak ediyor. Show Tv’nin tek gözde dizisi olan Çukur’a uzun zamandır Akın Koçavalı’nın dahil olması bekleniyordu. Bunu da hikayede Akın Koçovalı ismini geçmesinden dolayı seyirci iyice merak etmeye başlamıştı. Akın Koçavalı rolü için en son Burak Dakak da karar kılındı. Bu haber Çukur izleyicilerini oldukça heyecanlandırdı. Burak Dakak birçok dizide seyircinin beğenisini kazanmış bir oyuncu. Peki Burak Dakak kimdir, hangi dizilerde rol aldı? Çukur’un Akın Koçovalısı nereli ve kaç yaşında? Bütün bu merak edilenler haberimizin devamında…

Çukur’un Akın Koçavalı’sı Burak Dakak kimdir?

1998 Ankara doğumlu olan Burak Dakak genç yaşta setin tozunu yutmuş birçok projede görev almıştır. Ekranlara ilk olarak 2008 yılında Doğruluk Ekseni isimli yapımla 10 yaşında iken adım atan Burak Dakak dur durak bilmeden sürekli ekranlarda olmayı başarmıştır.

Ezel, Geniş Aile, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Benim Adım Gültepe, Umuda Kelepçe Vurulmaz, TRT’nin fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul gibi çok izlenen dizilerde rol aldı. Bilhassa 4 sezon görev yaptığı Diriliş Ertuğrul dizisindeki Alaaddin Keykubat’ın oğlu Şehzade Gıyaseddin Keyhüsrev rolüyle izleyicinin gönlünde taht kurdu. Gıyaseddin Keyhüsrev’in Selçuklu Sultanı olduğu dönemi de Burak Dakak canlandırdı.

Sezon başında yine Show Tv’nin iddialı dizlerinden olan Nurgül Yeşilçay'ın başrol oynadığı Gülperi isimli dizide görev almaya başladı. Hasan Taşkın karakteri ile başarılı bir sezon geçiren Burak Dakak’ın işte oynadığı dizilerin listesi.

Burak Dakak’ın rol aldığı diziler?

Burak Dakak 11 yıllık oyunculuk kariyerinde şu dizilerde rol aldı;

2018 – Gülperi (Hasan) (TV Dizisi)

2018 – Diriliş Ertuğrul (Şehzade Gıyaseddin Keyhüsrev) (TV Dizisi)

2016-2017 – Umuda Kelepçe Vurulmaz (Onur) (TV Dizisi)

2015 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (Şehzade Mehmet) (TV Dizisi)

2014 – Benim Adım Gültepe (Fevzi) (TV Dizisi)

2013 – Hıyanet Sarmalı (TV Dizisi)

2013 – Ekip (TV Dizisi)2009 – Kendi Okulumuza Doğru

2009 – Geniş Aile (TV Dizisi)

2009 – Ezel (TV Dizisi)

2008 – Doğruluk Ekseni (TV Dizisi)

18-05-2019
Yazar Hakkında
Aslıhan Karakoç

Aslıhan Karakoç

Lise eğitiminde tek başına dergi çıkaracak kadar yayıncılık sevdasıyla yatıp kalkan Aslıhan, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü .. devamı..
Yorumlar