Fatma Girik’in Anma Törenleri Ertelendi

Fatma Girik’in Anma Törenleri Ertelendi
Yeşilçam’ın en usta oyuncularının başında gelen ünlü isim Fatma Girik’in vefatının ardından yapılması planlanan törenleri hava koşulları nedeniyle ertelendi.

Dün sabah hastanede tedavi gördüğü sırada hayata veda eden Yeşilçam’ın duayen oyuncularından biri olan Fatma Girik’in ölüm haberi tüm Türkiye’de büyük üzüntü yarattı. Bugüne kadar yüzden fazla filmde rol alan ve seyircinin kalbinde adeta taht kuran ünlü isim için bugün yapılacak törenler ve defin işlemleri hava muhalefeti nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Ünlü oyuncunun Cemal Reşit rey Konser Salonunda yapılacak anma töreni olumsuz hava koşullarına bağlı olarak ertelendi. Ayrıca Teşvikiye Cami’nde kılınacak öğle namazını müteakip Bodrum’a gönderilecek cenazenin de gönderilmesinin yine aynı sebeplerle ertelendiği öğrenildi. Dün 79 yaşında tedavi gördüğü hastanede koronavirüse bağlı sebeplerle hayata veda eden ünlü oyuncunun ardından pek çok arkadaşı ve hayranı derin bir üzüntü içine girmiş ve taziyelerini iletmişti.

Anma Töreni Ertelendi

Türk Sineması’nın en değerli oyuncularından biri olan ve dün sabah 79 yaşında hayata veda eden ünlü oyuncu Fatma Girik için İstanbul Cemal reşit rey Konser Salonu’nda düzenlenecek anma töreni olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendi. Şişli Belediyesi’nden yapılan açıklamada “bugün saat 10.00’da Şişli Belediyesi önünde, ardından 11.00’da Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılması planlanan Fatma Girik’i Anma Töreni olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmiştir. Tören tarihi daha sonra sizlerle paylaşılacaktır” ifadelerine yer verildi. Ayrıca ünlü oyuncunun cenazesinin Bodrum’a gönderilmesi de ertelendi. Bu arada Fatma Girik’in cenazesinin 2015 yılında hayata veda eden hayat arkadaşı Memduh Ün’ün yanına defnedileceği ve bunun için Muğla Büyükşehir Belediyesi Torba Mezarlığında bulunan Memduh Ün’ün mezarının yanında bulunan yerde hazırlık yapıldığı öğrenildi.

Elbet Ölümü Tadacağım

Bu arada ünlü oyuncunun daha önce verdiği ve ölüme değindiği bir röportajında duygusal ifadelere yer verdiği ortaya çıktı. Fatma Girik yapılan röportajında “neticede robot değilim bir canlıyım, bir gün elbet ölümü tadacağım. Memduh’a kavuşacağım. Ölüm kötü bir şey değil. Kötü olsa Allah ölümü vermezdi. Biz gideceğiz ki ardımızdan yenileri gelsin. Annem yaşıyor. Çok yaşlı ve bana ihtiyacı var. Sadece onu bırakıp gitmek istemem” ifadelerini kullanmıştı. Bu arada ünlü ismin annesi Münevver Girik ve ablası Müesser Turanlı’nın Bodrum’da yaşadığı öğrenildi.

25-01-2022
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar