Savaşçı Demir Döğen (Ogeday Girişken) kimdir?

Savaşçı Demir Döğen (Ogeday Girişken) kimdir?
Ekranların tek aksiyon askeri dizisi Savaşçı yeni sezonda kadrosuna Odegay Girişken'i de kattı. Savaşçı Demir Döğen (Ogeday Girişken) kimdir? işte ayrıntılar.

Devam edecek mi etmeyecek mi diye uzun süre merakla tartışılan FOX TV’nin Savaşçı dizisi yeni sezona bomba transferlerle giriş yapıyor. Ekranların tek aksiyon dizisi olan Savaşçı’ya Demir Döğren karakteriyle Odegay Girişken de katıldı. Peki, Savaşçı Demir Döğen kimdir? Savaşçı Odegay Girişken kimdir? Savaşçı yeni sezon ne zaman başlıyor? Bütün bu haberleri haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Savaşçı Demir Döğen kimdir?

Savaşçı’ya bu sezon katılan Demir Döğen daha gencecik bir askerdir. Özel Kuvvetler Eğitimini henüz yeni tamamlamış daha yeni bir askerdir. Yaş olarak da 25-26’lı yaşlarda olup  oldukça heyecanlı, kahraman bir Türk askeridir. Kılıç Timi’ne yeni bir güç ve kuvvet katacağı aşikar. Cesareti ve özgüvenine toyluğunu da eklersek Astsubay Çavuş Demir Döğen her zorluğa korkmadan atlayacak bir karakter olarak duruyor.

Savaşçı Ogeday Girişken kimdir?

Fox Tv’nin başarılı dizisi Savaşçı’ya Astsubay Çavuş Demir Döğer karakteriyle katılan Odegay Girişken’i televizyon izleyicileri bilhassa genç izleyiciler 2017 yılında yayınlanan TV 8 programı Survivor’dan tanıyor. O yıl Survivor’da bütün rakiplerini geride bırakarak 2017’nin Survivor’u olmuştu. Savaşçı’nın yapım ekibi Odegay Girişken’i seçerek bir nevi genç izleyicileri ve Odegay’ın fanlarını diziye çekmek istemişler. Bunun oldukça doğru bir strateji olduğunu görüyoruz çünkü Savaşçı şimdiden belli bir reytingi garantiye almış durumda.

Odegay Girişken 1992 Adana Seyhan doğumlu. 1,84 boyunda ve 80 kilogram ağırlığındadır. Adının anlamı “akıllı” demektir. Çocukluğunda hiperaktivite rahatsızlığı teşhisi konulan Odegay Girişken bu rahatsızlıktan sonra yüzmeye başlamıştır.

İstanbul’da Üniversite eğitimi alan Odegay Marmara Üniversitesi BESYO bölümünden mezun oldu. Mezuniyetten sonra Fenerbahçe Kürek takımında ülkemizi de temsil etmiştir. 2017 Survivor yarışmasından kazandığı ücretin bir kısmıyla oyunculuk eğitimi aldı. Bu oyunculuk eğitiminden sonra ilk önce Kanal D dizisinde Bir Litre Gözyaşı dizisinde Teoman karakterini canlandırmıştır.

Savaşçı oyuncu kadrosunda kimler var?

Savaşçı’ya Odegay Girişken ile birlikte Zerrin Sümer de bu sezon diziye katılan oyunculardan. Yeni sezon çekimlerine Kütahya’da devam eden Savaşçı’nın yönetmen koltuğunda da Volkan Kocatürk oturuyor. Dizi Berk Oktay, Burak Serezli, Gaye Turguti Sarp Levendoğlu, gibi önemli isimleri de kadrosunda bulunduruyor. Savaşçı  13 Ekim Pazar günü ekranlarda olacak. Diziyi canli tv üzerinden de izleyebilirsiniz.

12-10-2019
Yazar Hakkında
Aslıhan Karakoç

Aslıhan Karakoç

Lise eğitiminde tek başına dergi çıkaracak kadar yayıncılık sevdasıyla yatıp kalkan Aslıhan, Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü .. devamı.. mail
Yorumlar