Selahaddin Eyyubi konusu ve oyuncu kadrosu

Selahaddin Eyyubi konusu ve oyuncu kadrosu
TRT 1 ekranlarında ekim sonu gibi yayın hayatına başlayacak olan Selahaddin Eyyubi dizisinin konusu ne ve oyuncuları arasında kimler var?

Akli Film ve Pakistanlı Yapım şirketi Ansari Shah Film ortaklığında hazırlanan ve TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Selahaddin Eyyubi dizisi bu sezonun en çok merak edilen yapımlarının başında geliyor. Dönem dizileri ile tanınan Akli Film’in Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin yerine yayın hayatına başlayacak dizi yine bir dönem dizisi olarak ekrana gelecek. Dram, Tarih, Savaş, Macera ve Aşk türünde ele alınacak dizi için uzun bir hazırlık süreci yaşayan şirket sonu8nda tüm hazırlıklarını tamamlayarak sete çıkmak için hazır hale geldi. Senaryosunu İsa Yıldız’ın kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci yer alırken dizinin yapımcılığını ise Emre Konuk üstleniyor. Ekim ayı sonundan itibaren TRT 1 ekranlarında yayınlanacak dizi özel olarak hazırlanan bir platoda çekimlerini gerçekleştirecek. Başrolünde Uğur Güneş’in Selahaddin Eyyubi olarak rol alacağı dizinin kadrosunda birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Selahaddin Eyyubi Konusu Ne?

TRT 1 ekranlarının bu sezon yayınlayacağı en iddialı proje olarak gündemde yer alan Selahaddin Eyyubi dizisinin hazırlıkları devam ediyor. Dizi bir döneme damgasını vuran ve aynı zamanda Kudüs Fatihi olarak da bilinen ünlü komutan Selahaddin Eyyubi’nin hayatını anlatıyor. Dizide Selahaddin Eyyubi’nin 88 yıllık Haçlı işgalini sonlandırarak Kudüs’ü yeniden Müslümanlara kazandırması, devrinde yaşanılan siyasi, iktisadi ve dini olaylar ve özellikle Mısır, Suriye ve Irak coğrafyalarında yaşanılan askeri olaylar anlatılacak. Selahaddin Eyyubi’nin hayatı, davranışları ve yönetim gücü ve haçlılara karşı verdiği mücadele de dizinin konuları arasında yer alacak. Eyyubiler Devleti olarak bilinen dönemin hikayesini anlatacak dizi sezonun en büyük prodüksiyonlu işi olarak dikkat çekmektedir.

Selahaddin Eyyubi Oyuncuları Kimler?

Akli Film tarafından hazırlıkları süren ve TRT 1 ekranlarının tam anlamıyla gövde gösterisi olacak yeni dizisi Selahaddin Eyyubi dizisinin kadrosunda pek çok ünlü isim yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan oyuncular arasında

-          Uğur Güneş - Selahaddin Eyyubi

-          Dilin Döger – Süreyya

-          Doğan Bayraktar – Ahmet

-          Mehmet Ali Nuroğlu – Nurettin Zengi

-          Zeynep Kumral – Fatma

-          Kaan Çakır – Nusredüddin

-          Hakan Vanlı – Emir Reyhani

-          Murat Han – Gabriel

-          Ekin Türkmen – Melike Hatun

-          Gökçe Akyıldız – Sara

-          İzzet Yüksek

-          Buse Varol

-          Baran Andıç

-          Sezgin Uzunbekiroğlu

-          Özgür Cem Tuğluk ve

-          Ömer Turan yer almaktadır.

02-10-2023
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar