Ünlü Şarkıcı Metin Şentürk’ten Eski Eşine Dava

Ünlü Şarkıcı Metin Şentürk’ten Eski Eşine Dava
Ünlü şarkıcı Metin Şentürk ile eski eşi Fulya Kalkavan arasında sular durulmuyor. Metin Şentürk eski eşinin kazandığı davaya itiraz etti.

Magazin basınında sık sık ayrılan eski eşlerin birbiri aleyhine konuşmaları, tartışmaları, açıklamaları gündeme geliyor. Daha çok olumsuz yönde olan bu açıklamalar kimi zamanda mahkemelere intikal eden haberler olarak yansıyor gündeme. Daha önceden de mahkemelik olan ve zaman zaman karşı karşıya gelen şarkıcı Metin Şentürk ile eski eşi Fulya Kalkavan arasında bir mahkeme daha gündeme geldi. 2006 yılında evlenen ve 2014 yılında boşanan çift arasında mal paylaşımı davası görülmeye başlanmıştı. Mahkeme tarafından görülen dava sonunda karar verilmiş ve şarkıcı Metin Şentürk’ün eski eşi Fulya Kalkavan’a 4 Milyon 337 Bin 793 lira ödemesine karar verilmişti. Bu kararı kabul etmeyen ünlü şarkıcı Metin Şentürk yeniden mahkemeye başvurarak yargılamanın yeniden yapılması için talepte bulundu ve dava açtı. Sarıyer’deki taşınmazın evlenmeden önce kendisi tarafından alındığını belirten ünlü isim mahkemenin bu durumu göz ardı ettiğini ileri sürdü.

Karara İtiraz Etti

Şarkıcı Metin Şentürk ile Fulya Kalkavan 2006 yılında evlenmişlerdi. Çift daha sonra aradan geçen yılların ardından 2014 yılında mahkemeye başvurarak boşanmak istediklerini belirtmiş ve daha sonra da ayrılmışlardı. Çiftin mal paylaşımı konusunda anlaşamamaları üzerine olay mahkemeye intikal etmiş ve çift arasında mal paylaşımı davası görülmeye başlanmıştı. Görülen dava sonunda mahkeme Şarkıcı Metin Şentürk’ün eski eşi Fulya Kalkavan’a 4 Milyon 337 Bin 793 lira katılma alacağını 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle Fulya Kalkavan’a ödemesine hükmetmişti. Bunun üzerine karara itiraz eden Metin Şentürk karşı dava açmaya karar verdi. Metin Şentürk, Sarıyer’deki havuzlu villasını evlenmeden önce çektiği kredilerle aldığını ve villayı engellilerin kullanımına göre dizayn ettiğini belirterek mahkemenin bunu göz ardı ettiğini ileri sürdü.

Eksik İnceleme Yapıldı

Metin Şentürk tarafından eski eşine açılan karşı davada Metin Şentürk mahkemenin kararına itiraz etti. Metin Şentürk Yargıtay’a yaptığı itirazda “İstanbul Sarıyer’deki taşınmazın tüm finansmanını evlenmeden önce elde ettiğim kişisel malların satılması ve almış olduğum kredilerle sağladım. Bu taşınmaz, görme engelli bir sanatçı olmam sebebiyle görme engellilerin kullanımına göre dizayn edilmiştir. Bu taşınmazın evlilik birliği içerisinde edinilmiş mal olmaktan çok, engelli bir vatandaşın hayatını idame ettirebileceği mekan olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirttik. Ancak mahkemeniz tarafından bu durum göz ardı edilerek hüküm kurulmuştur. Yeniden yargılama yapılmasını talep etmekteyim” ifadelerine yer verdi.

02-12-2021
Yazar Hakkında
Yasemin Nisa

Yasemin Nisa

1983 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. 2010 yılında Anadolu universitesi iktisadi ve ida .. devamı.. mail
Yorumlar