Yalı Çapkını’nın Pelin’i Buçe Buse Kahraman’ın menajerinden önemli açıklamalar

Yalı Çapkını’nın Pelin’i Buçe Buse Kahraman’ın menajerinden önemli açıklamalar
‘’metres!’’ yakıştırmasının yapılması, torpilli” gibi çirkin ifadelerini kullananlara, insanlığını kaybedenlere karşı her türlü hukuki savaşı vereceğimizin bilinmesini istiyorum.”

Buçe Buse Kahraman izlenme rekorları kıran Yalı Çapkını dizizinin önmeli karakterlerinden Pelin’e hayat veriyor. O kadar gerçekçi bir rol oynadığından olsa gerek izleyiciler Ferit ve Seyran çiftinin evlilikleri her çatırdadığında, herhangi bir kavga çıktığında hemen Pelo’yu suçlu buluyorlar. Bu gidişle Buçe Buse Kahraman dizi sektörünün yeni Erol Taş’ı, Nuri Alço’su olma yolunda.

Yalı Çapkını’nın Pelin’i Buçe Buse Kahraman’ın menajerinden önemli açıklamalar

Sosyal medyada Buçe Buse Kahraman ile ilgili linç kampanyaları aldı başını gidiyor. Hatta o kadar ki bir çok ünlü isim bile bu olaylara duyarsız kalmadı. İzleyicileri oyun ile gerçek arasındaki farka dikkat çekerek Buçe Buse Kahraman’a haksızlık yapılmaması gerektiğinin altını çizmişlerdi. Bu linç kampanyalarından illalah diyen Kahraman’ın menajeri Cem Tatlıtuğ’dan sert bir açıklama geldi.

Linç edenler Buçe Buse Kahrman'ı biliyorlar mı?

Cem Tatlıtuğ’un yazılı bir şekilde servis ettiği açıklama şu şekilde:” Değerli oyuncumuz Buçe Buse Kahraman’la ilgili uzun zamandan beri süregelen karalama ve linç kampanyasıyla alakalı ilk defa bir açıklama yapma gereği hissediyorum.

Linç edilmeye çalışılan oyuncu “sadece kendisine verilen senaryoyu en iyi şekilde oynamaya çalışan” gencecik bir kadın… Linç etmeye çalışan kişilerin, öncelikle Buçe Buse Kahraman’ın İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu olduğunu biliyorlar mı? Çok geriye gitmeyeceğim, bir önceki kadrosunda bulunduğu dizinin ne olduğunu biliyorlar mı?

Yapılanlar yönetmene ve cast ekibine de haksızlık

O yapımda hangi yönetmenlerle çalıştığını biliyorlar mı? Madem ben menajeri Cem Tatlıtuğ olarak ahbap-çavuş ilişkileriyle onu işe verebiliyorsam demek ki bir önceki işimiz olan Ben Gri ve Türkiye’nin en iyi beş yönetmeni arasında gösterilen Taylan Biraderler’in dünyaca ünlü dijital bir platformda çekilen kaliteli ve güzel bir iş olarak belirtilen “Ben Gri”ye de oyuncumuz ahbap-çavuş ilişkisiyle mi aldılar?

Bu yapılanlar, ülkenin yetiştirmiş olduğu saygın, kaliteli ve düzgün işini icra eden bir yönetmen ekibine de hakaret sayılmaz mı?

Yine aynı şirketin daha sonra Star TV’de yayınladığı Yalı Çapkını oyuncu kadrosu belirlenirken; cast yapan, çalışan, emek harcayan yönetmen ve reji ekibi de aynı hakarete maruz kalmıyorlar mı?

"Metres", "torpilli" yakıştırmaları çirkin

Bugüne kadar Twitter, Instagram gibi sosyal platformlardaki çirkin linçlere çok fazla kafa yormamaya, üzülmemeye çalıştık. İnsan haklarına aykırı, bolca suç içeriği taşıyan binlerce mesajı yazanların 18 yaşından küçük olduklarını var saymıştık. Ancak gördük ki durum çok vahim… Kendisini Yalı Çapkını fanı olarak tanıtan yaşları 40 yaş ve 40 yaş üstü olanlar da bu çirkinliğin içinde…

Ancak bundan sonra sürekli ‘’metres!’’ yakıştırmasının yapılması, "torpilli” gibi çirkin ifadelerin kullanılmasını kendisine yakıştıran, seyirci olmaktan çıkıp insanlığını kaybedenlere karşı her türlü hukuki savaşı vereceğimizin bilinmesini istiyorum.”

22-03-2023
Yazar Hakkında
Yorumlar