Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi’nin Yayın Tarihi Belli Oldu

Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi’nin Yayın Tarihi Belli Oldu
TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan ve merakla beklenen Alparslan Büyük Selçuklu Dizisi’nin yayın tarihi sonunda belli oldu.

TRT 1 ekranlarında seyirciyle buluşacak olan ve uzun süredir hazırlıkları ve çekimleri devam eden iddialı dizi Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin yayın tarihi sonunda belli oldu. Uzun seredir yayın tarihi merakla beklenen dizi çekimler başladıktan sonra yönetmen değişikliğine gitmiş ve geçen sezon Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yönetmeni olan Sedat İnci yeniden koltuğa oturmuştu. Oyuncu kadrosunda birbirinden usta isimlerin yer aldığı Alparslan Büyük Selçuklu yayınladığı tanıtımlarla oldukça ilgi görmüş ve yayın tarihide merakla beklenmeye başlanmıştı. Uzun süren bir hazırlık sürecinin sonunda seyircinin merakla beklediği dizinin yayın tarihi belli oldu ve dizinin ilk bölüm fragmanı da yayınlandı. Heyecanla beklenen Alparslan Büyük Selçuklu’nun ilk bölüm yayın tarihi ise TRT 1 yönetimi tarafından 8 Kasım Pazartesi olarak belirlendi.

İlk Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Büyük Selçuklu Devleti ve onun Büyük komutanı ve Sultanı, Sultan Alparslan’ın hayatını anlatacak olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin çekim süreci uzun süredir devam ediyordu. Akli Film tarafından hazırlanan dizinin ilk bölüm yayın tarihi sonunda belli oldu ve dizinin yayın tarihi 8 Kasım Pazartesi olarak belirlendi. Dizinin ilk bölüm fragmanı da yayınlandı ve yine seyirciden tam not aldı. Bilindiği gibi geçen sezon TRT 1 ekranlarında yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu Dizisinin de yayın günü pazartesi idi ve bu günde dizi reyting rekorları kırmıştı. Şimdi yayınlanacak ve heyecanla beklenen Alparslan Büyük Selçuklu’nun da aynı başarıyı göstermesi bekleniyor.

Dizinin Oyuncuları Kimler?

Akli Film tarafından uzun süredir hazırlıkları süren ve Uyanış Büyük Selçuklu’nun yerine yayına konulan ve ancak Uyanış Büyük Selçuklu’nun oyuncu kadrosundan sadece iki ismin yer aldığı dizi yepyeni bir kadro kurdu. Dizinin oyuncu kadrosunda ünlü isimler Barış Arduç, Fahriye Evcen, Mehmet Özgür, Mim Kemal Öke, Gizem Karaca, Barış Bağcı, Erdinç Gülener, Esila Umut, Korel Cezayirli gibi usta isimler yer alıyor. Sultan Alparslan’ın hayatını ve özellikle Malazgirt Meydan Muharebesini anlatacak ve Selçuklu’nun en güçlü zamanını anlatacak dizinin yönetmen koltuğunda Sedat İnci oturuyor. Dizinin ilk yayın tarihi 8 Kasım pazartesi olarak açıklandı.

23-10-2021
Yazar Hakkında
Emir Mete

Emir Mete

1984 yılında Sivas’ın uzak bir köyünde her türlü moderniteden ve karmaşadan uzak bir şekilde dünyaya geldi. Çocukluğunu doya doya olmasa .. devamı.. mail
Yorumlar